12 жовтня під будівлею Миколаївського апеляційного суду одночасно відбуваються дві акції протесту.
Представники Миколаївського глиноземного заводу звинувачують громадську організацію «Стоп Шлам» у рейдерстві. У свою чергу члени ГО наполягають на компенсації за шкоду, яку нанесло підприємство людям з навколишніх сіл.
Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного Ніна Булах.
12 жовтня у суді має продовжитися друге засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду м. Миколаєва про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) 9,2 млрд грн на користь громадської організації «Стоп-Шлам».
Підтримати «Стоп-шлам» прийшли представники інших міських громадських організацій.
«Підприємство МГЗ нас вбиває. Сьогодні друге засідання апеляційного суду, де ми відстоюємо екологію, майбутнє наших дітей», ‒ сказала представниця громадської організації «Давай допоможемо разом» Валентина Самофал.
Юристка глиноземного заводу Оксана Карпенко не згодна з позицією членів громадських організацій. Каже, що завод не впливає негативно на екологію.
«Подивіться на наших працівників, які бачать червоний шлам щодня. Вони розуміють, що червоний шлам ‒це фактично земля, з якої видобули алюміній. Давайте пояснимо, що це руда, а не отрута. І якщо є дійсно постраждалі, то тільки від ненависті», ‒ сказала Оксана Карпенко.
За порядком слідкують співробітники поліції діалогу.
Що відомо
- ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» – найбільше в Україні та одне з найбільших в Європі підприємств кольорової металургії. Для потреб Миколаївського глиноземного заводу планується побудувати біля Миколаєва ще одне сховище для відходів від обробки бокситів і виробництва глинозему – червоного шламу. 12 березня 2021 року про ставок-накопичувач на території підприємства та перспективу нових шламових полів говорили під час першої зустрічі керівництва Миколаївського глиноземного заводу та представників Галицинівської територіальної громади.
- У травні 2021 році громадська організація «Стоп шлам» подала позов до суду, вимагаючи матеріальної компенсації від заводу в розмірі понад 9 мільярдів гривень. 25 травня Заводський районний суд Миколаєва задовольнив позов громадської організації та зобов’язав керівництво заводу виплатити компенсацію. Керівництво МГЗ з рішенням суду не згодне – подало апеляцію.
- 25 червня 2021 року в селі Лимани Миколаївського району Миколаївської області відбувся круглий стіл щодо наслідків функціонування шламосховищ глиноземного заводу (МГЗ).
- 16 липня 2021 року в Миколаївському апеляційному суді відбулося перше засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду м.Миколаєва про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн на користь громадської організації «Стоп Шлам».
- 27 липня 2021 року поліція розпочала кримінальне провадження стосовно громадської організації «Стоп Шлам», яка намагається відсудити у Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн за позовом про відшкодування моральної шкоди. Інформацію підтвердив член громадської організації «Стоп шлам» Василь Павлов.
- 21 вересня 2021 року в Миколаївському апеляційному суді відбулося друге засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду м. Миколаєва про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн на користь громадської організації «Стоп Шлам». Тоді суд оголосив перерву у розгляді справи до 12 жовтня 2021 року.