16 C
Николаев
Вторник, 9 августа, 2022
ГлавнаяПолитика«Планові документальні перевірки: все, що потрібно знати платникам»

«Планові документальні перевірки: все, що потрібно знати платникам»

Відповідно до сучасної класифікації усі податкові перевірки, які сьогодні здійснюються органами ДПС України, поділяються на камеральні, фактичні та документальні. Саме особливостями проведення документальних планових перевірок кореспондент газети «Южная Правда» поцікавився у заступника начальника ГУ ДПС у Миколаївській області Наталі Муніки.

 

Перш з а все, хотілось би дізнатись мету проведення таких перевірок?

Планові документальні перевірки проводяться з метою виявлення достовірності, повноти та своєчасності не лише всіх нарахувань, але і виплат, передбачених ПКУ, контролю за дотриманням валютного та іншого законодавства, контроль за дотримання якого покладено на контролюючий орган, перевірки виконання працедавцем норм трудового законодавства в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками. 

Проведення документальних планових перевірок платників податків визначено відповідним планом-графіком. Річний план-графік складається відповідно до вимог статті 77 розділу II Податкового кодексу України (далі — Кодекс) та Порядку, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02 червня 2015 року № 524 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 вересня 2020 року № 548), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 жовтня 2020 року за № 1064/35347. 

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному вебсайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування. 

 

Чи можлив е внесення змін до п л ану рафіка проведення документальних планових перевірок?

Так. Внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу у першому та одного разу у другому кварталах такого року, крім випадків, коли зміни пов’язані зі змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.

При цьому, документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших, ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата:

не раніше ніж 1 липня поточного року, у разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у першому кварталі такого року;

не раніше ніж 1 жовтня поточного року у разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у другому кварталі такого року.

Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному вебсайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок — до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки).

 

Яку інформацію включає в себе план -графік проведення документальних планових перевірок платників податків?

План-графік складається з чотирьох розділів: 

розділ I. Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб;

розділ II. Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів;

розділ III. Документальні планові перевірки платників податків — фізичних осіб;

розділ IV. Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Як і показники фінансово-господарської діяльності враховують ся при формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків — юридичних осіб, фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів?

При формуванні плану-графіка на наступний рік враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року. Якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік. При коригуванні плану-графіка враховуються показники за результатами діяльності платника податків за останній податковий (звітний) період, крім показників за результатами діяльності платника податків за перший квартал.

 

За якими критеріями ризиків платника податків відносять до то го чи іншо го ст упеня ризику ?

Під ризиком розуміється ймовірність недекларування (неповного декларування) платником податків податкових зобов’язань, невиконання платником податків іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Практичне значення ризику полягає в тому, що саме його наявність та ступінь є критерієм для включення платника податків до плану-графіка документальних перевірок та періодичності проведення таких перевірок.

До плану-графіка включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, платежів

Критерії віднесення платника податків до того чи іншого ступеня ризику визначено у розділах ІІІ, IV та V Порядку № 524.

Критерії ризику поділяються на високий, середній, незначний ступінь ризику та визначаються окремо для: юридичних осіб – 68 критеріїв (29 – високого ступеню), банків – 25 критеріїв (11 – високого ступеню), небанківських установ – 32 критерії (11 – високого ступеню), представництв – 11 критеріїв (5 – високого ступеню), фізичних осіб – 27 критеріїв (16 – високого ступеню), юридичних осіб для контролю податку на доходи фізичних осіб,  військового збору та ЄСВ – 22 критерії (9 – високого ступеню).

 

Яка періодичність проведення планових перевірок?

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний.

Так, платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше ніж раз на три календарних роки, з середнім – не частіше ніж раз на два календарних роки, з високим – не частіше одного разу на календарний рік.

 

Яка тривалість проведення планової перевірки?

Тривалість планової перевірки не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, 10 – для суб’єктів малого підприємництва, 20 – інших платників податків.

Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 77 Кодексу, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як: на 15 робочих днів для великих платників податків, не більш як на 5 – для суб’єктів малого підприємництва, не більш як на 10 – для інших платників податків.

 

В які терміни платник -податків має бути повідомлений про проведення планової перевірки?

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому (його представнику) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано (вручено) копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Последние новости

Погода

Николаев
сильный дождь
16 ° C
16 °
16 °
76 %
2.5kmh
100 %
Вт
17 °
Ср
23 °
Чт
22 °
Пт
29 °
Сб
24 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here