Пятница, 3 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеПогане здоров’я серця пророкує передчасне старіння мозку

Погане здоров’я серця пророкує передчасне старіння мозку

Оцінюючи вік мозку людей за МРТ-скануванням за допомогою машинного навчання, команда під керівництвом дослідників Університетського коледжу Лондона (UCL) виявила численні фактори ризику передчасного старіння мозку.

Вчені виявили, що погіршення стану серцево-судинної системи у віці 36 років передбачало більш високий вік мозку в подальшому житті, тоді як чоловіки також мали тенденцію мати старший мозок, ніж жінки того ж віку.

Більш високий вік мозку асоціювався з дещо гіршими результатами когнітивних тестів, а також передбачав збільшення атрофії мозку протягом наступних двох років, що свідчить про те, що це може бути важливим клінічним маркером для людей із ризиком погіршення когнітивних функцій або інших захворювань, пов’язаних із мозком. здоров’я.

Провідний автор дослідження, професор Джонатан Шотт сказав: «Ми виявили, що незважаючи на те, що люди в цьому дослідженні були однакового реального віку, були дуже великі варіації в тому, скільки років передбачила комп’ютерна модель. Ми сподіваємося, що ця методика одного разу стане корисним інструментом для виявлення людей, яким загрожує прискорене старіння, щоб їм могли запропонувати ранні цілеспрямовані стратегії профілактики для покращення здоров’я їхнього мозку».

Дослідники застосували встановлену модель машинного навчання на основі МРТ, щоб оцінити вік мозку учасників дослідження Insight 46, яке фінансувалося Великобританією з дослідження хвороби Альцгеймера під керівництвом професора Шотта. Учасників дослідження взято з Національного дослідження здоров’я та розвитку (NSHD) Британської групи 1946 року народження. Оскільки учасники брали участь у дослідженні протягом усього свого життя, дослідники змогли порівняти їхній поточний вік мозку з різними факторами протягом усього життя.

Усім учасникам було від 69 до 72 років, але приблизний вік їхнього мозку коливався від 46 до 69 років.

Дослідники змогли пояснити приблизно одну третину мінливості віку мозку, розглядаючи різні фактори протягом життя.

Люди з гіршим серцево-судинним здоров’ям у віці 36 або 69 років мали гірше здоров’я мозку, як і ті, у кого на МРТ було підвищене цереброваскулярне захворювання (що стосується кровотоку та кровоносних судин у мозку). Це узгоджується з попереднім дослідженням під керівництвом професора Шотта, який виявив, що високий кров’яний тиск у віці 36 років передбачив погіршення здоров’я мозку наприкінці життя.

Дослідження не виявило зв’язку між когнітивними функціями дитинства, рівнем освіти чи соціально-економічним статусом і передчасним старінням мозку.

Дослідники також виявили, що старший вік мозку пов’язаний з більшою концентрацією світлого білка нейрофіламенту (NfL) у крові. Вважається, що підвищення NfL виникає внаслідок пошкодження нервових клітин і все більше визнається корисним маркером нейродегенерації.

nashamama.com

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
72 %
2.8kmh
100 %
Пт
-0 °
Сб
0 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here