Суббота, 24 февраля, 2024
ГлавнаяЗдоровье“Поки грипу немає, але ковід нікуди не зник”: лікар-епідеміолог про стан захворюваності...

“Поки грипу немає, але ковід нікуди не зник”: лікар-епідеміолог про стан захворюваності на ГРЗ

Що буде з грипом цієї осені та зими? Чому українці почали більше хворіти на гострі респіраторні захворювання? Коли в Україні може з’явитися вакцина від грипу? За яких умов можна отримати другий бустер від ковіду? Про це в ефірі Українського радіо розповів лікар-епідеміолог, кандидат медичних наук, голова ГО “Інфекційний контроль в Україні”Андрій Александрін.

Чому українці почали більше хворіти на гострі респіраторні захворювання

Цього року населення почало хворіти на ГРЗ. По-перше, ми трішечки розслабились з приводу інфекційних ризиків. Тому що на сьогодні пріоритет для нашої держави, для нашого суспільства — це боротьба з нашим ворогом-сусідом і допомога армії. Тож всі профілактичні заходи вони відійшли на другий план, зокрема маски та дезінфектори. По-друге, як тільки почалося повномасштабне вторгнення Кабмін і МОЗ зробили необов’язковими декілька заходів, зокрема обов’язкову вакцинацію тих, хто працює в громадських місцях або держслужбовців від ковіду, масковий режим тощо.

Взагалі вся група гострих респіраторних захворювань передається повітряним та крапельним шляхами. Тож ми повинні вибудовувати профілактичні заходи, знаючи шлях передачі. Але історично в нашій країні склалося так, що у нас не звертали увагу на ефективні профілактичні заходи щодо гострих респіраторних захворювань в соціально-значущих місцях — громадському транспорті, дитячих садочках і школах, закладах охорони здоров’я.

Загалом рушійна сила всіх спалахів та епідемій захворюваності на ГРЗ — це дитяче населення. Тому що діти восени йдуть до закритих колективів, дуже тісно один з одним спілкуються, а дорослі зі свого боку створили умови, за яких діти можуть захворіти. Вентиляції немає в дитячих садочках та школах, провітрювання класів або груп в дитячих садочках досить погане, ніхто не слідкує за вологістю. А це є основою профілактики повітряних та крапельних інфекцій.

Наразі непотрібно нікого лякати, бо грипу у нас ще немає. У нас є достатньо багато аденовірусної інфекції та риновірусної інфекції. На жаль, зараз ковід також процвітає.

Про вакцинацію

Вакцинуватися потрібно обов’язково, зокрема від ковіду. На жаль, в Україні вакцини на цей сезон від грипу поки що немає. Але коли вона з’явиться, потрібно буде вакцинуватися. В ідеалі саме зараз було б дуже добре починати вакцинальну кампанію від грипу. Але, як із ковідом, спочатку вакцинуються ті країни, у яких є гроші, та, де виробляється саме ця вакцина, а потім вже в другу або третю чергу доходить до нас. У нашій країні вакцина проти грипу з’являється в кращому випадку в середині жовтня чи на початку листопада.

Про бустерну дозу вакцини від ковід

Якщо після першої бустерної дози вже пройшло 6 місяців, то ви можете йти і робити другий бустер, не чекаючи спалаху епідемії. Міністерство охорони здоров’я дозволило всім охочим робити другу бустерну дозу.

З 24 лютого до минулого тижня у нас не було жодної інформації щодо кількості захворювання на ковід. МОЗ не оприлюднювало цю інформацію, адже це питання національної безпеки. Тож лише минулого тижня вони знову почали показувати, що ріст ковіду є, а відповідно і є смертність. Але все ж таки клінічний перебіг СOVID-19 в більшості проходить як звичайна гостра респіраторна інфекція. Звісно, це є великою проблемою для літніх людей. Крім того, зараз на ковід почали більше хворіти діти. Вакциноване населення хворіє, але перебіг хвороби значно легший і це нагадує звичайну вірусну інфекцію, якою кожного року хворіє практично все населення України.

ukr.radio

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
78 %
4kmh
93 %
Сб
10 °
Вс
12 °
Пн
12 °
Вт
11 °
Ср
10 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here