Миколаївська міська рада під час повномасштабної війни затвердила детальний план частини території міста, поки учасники громадського обговорення та члени погоджувальної комісії, які виступали проти забудови зелених і рекреаційних зон, воювали на фронті.
Містобудівна документація охоплює, зокрема, узбережжя Бузького лиману і, за оцінками правоохоронців, «узаконює» його забудову.
Рішення про затвердження детального плану, який охоплює, зокрема, Варварівський спуск та мікрорайон «Леваневці», міська рада прийняла у грудні 2022 року. Громадське обговорення детального плану та робота погоджувальної комісії, яка розглядала спірні питання містобудівної документації, серед яких були питання забудови рекреаційних територій, тривали у 2021 році.
Читайте також: «Розширення «Ушуайі» і забудова Леваневців: Миколаївська міськрада під час війни «протягнула» скандальні забудови узбережжя.
Найбільш спірними питаннями на громадських обговореннях стала потенційна забудова зелених зон. Зокрема, підприємиці мали намір збудувати еко-готель у мікрорайоні «Леваневці» та ще один готель – на території розважального комплексу «Ушуайя», розташованому у межах водоохоронної зони, а поряд – спортивно-оздоровчий комплекс.
За словами Дмитра Салімона, який входив до складу погоджувальної комісії, громадське обговорення детального плану фактично не завершилося. Засідання регулярно переносили, а її члени так і не дійшли згоди щодо запропонованого підприємцями будівництва. Із початком повномасштабного вторгнення двоє членів комісії від громадськості – Дмитро Салімон та Олександр Глущенко – вступили до лав Збройних Сил України.
Дмитро Салімон переконаний: міська влада мала відкласти затвердження містобудівної документації до завершення повномасштабної війни.
«Під час війни і фізично, і морально більшість представників патріотичної громадськості та місцевих мешканців не можуть брати участь в громадських обговореннях і доводити свою думку, аналізувати, критикувати пропозиції комерційних осіб, які мають на меті лобіювати ті чи інші інтереси. Під час війни це неможливо. На мою думку, треба було відкласти це на потім», – розповів військовий.
У травні 2024 року окружна прокуратура міста Миколаєва звернулася із позовом до суду, оспорюючи законність детального плану прибережної частини Миколаєва. Правоохоронці заявляють, що затвердженням містобудівної документації міськрада фактично змінила цільове призначення земельних ділянок площею близько 7 гектарів у рекреаційних зонах. А ще – що детальний план містить численні порушення законодавства в частині безпідставного неврахування пропозицій громадськості.
Журналісти звернулися до Миколаївської міської ради по коментар із проханням пояснити, чому детальний план на винесли голосування саме під час великої війни та не врахували пропозиції громадськості.
У міськраді на запит журналіста відповіли, що врахували дві такі пропозиції, які стосувалися використання території поблизу спортшколи «Надія» та будівництва еко-готелю в «Леваневцях». Однак на питання щодо доцільності затвердження документації під час війни у мерії не відповіли.
«Детальні плани територій не можуть змінювати правові режими режимоутворюючих об’єктів та всіх обмежень у використанні земель (у тому числі обмежень у використанні земель у сфері забудови), встановлених до або під час розроблення проекту», – йдеться у відповіді на запит щодо зміни цільового призначення рекреаційних земель.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…