Вторник, 27 февраля, 2024
ГлавнаяЗдоровьеПоради для покращення сну та настрою

Поради для покращення сну та настрою

А ви знали, що нашим настроєм керує амінокислота триптофан?

Настрій та сон

Триптофан – це амінокислота, біологічний попередник серотоніну, нейромедіатора задоволення та мелатоніну, гормону сну. Наш організм використовує близько 10% триптофану для виробництва серотоніну.

Як відомо, серотонін – головний диригент нашого настрою. Коли серотонін у дефіциті, настрій теж на нулі. Іноді можливий навіть розвиток депресії.

Але й надлишок серотоніну також не є добре. Коли його багато, гарний настрій змінюється тривогою, панікою та підвищеною збудливістю.

Які опосередковані ознаки свідчать про нестачу в організмі серотоніну? Постійний потяг до солодощів і особливо до шоколаду; безсоння, закреп, алкогольна залежність, відсутність терпіння, стриманості, головний біль, збудливість, дратівливість.

А ще про дефіцит серотоніну говорить знижений больовий поріг, тобто ви зовсім не можете відчувати болю.

Чи можемо ми отримати триптофан, а отже і серотонін з їжі? Можемо. Його джерелами є яйця, м’ясо, сири, індичка, кальмари, курка.

Як бачимо, багато триптофану саме у білкових продуктах, а не у вуглеводній їжі. Можемо зробити висновок: щоби підвищити настрій, потрібно їсти не солодощі, а білок тваринного походження!

zdorovia.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
переменная облачность
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
88 %
3.5kmh
46 %
Вт
13 °
Ср
14 °
Чт
13 °
Пт
13 °
Сб
8 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here