Понедельник, 22 июля, 2024
ГлавнаяПолитикаПро нагальну необхідність відновлення роботи дитячих санаторіїв «Дубки» та «Південний»

Про нагальну необхідність відновлення роботи дитячих санаторіїв «Дубки» та «Південний»

Т. В. Демченко, депутат Миколаївської обласної ради.

Про хворих дітей необхідно дбати не на словах, а на ділі

Депутатське звернення

Голові Миколаївської обласної ради Замазєєвій Г.В.
Депутатам Миколаївської обласної ради

На останній сесії Миколаївської обласної ради 29.09.2021 р., депутати не підтримали проекти рішень сесії «Про оперативне управління майном спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області (у сфері охорони здоров’я)» та «Про перейменування Комунального некомерційного підприємства «Обласний дитячий центр медичної реабілітації» Миколаївської обласної ради та затвердження його Статуту». (Результати поіменного голосування додаються).
Дякую всім депутатам, які не проголосували за ці рішення, адже вони фактично остаточно припинили б роботу двох дитячих санаторіїв «Дубки» та «Південний».
На жаль, дитячі санаторії як не працювали, так і не працюють вже більше як півтора року.
Влада не хоче бачити хворих дітей туберкульозом (близько 500 чол.) та інфікованих цією хворобою (близько 4 тис. чол.), яких лікували і оздоровлювали в санаторії «Дубки» більше 120-ти років, за виключенням фашистької окупації в роки Великої Вітчизняної війни.
Не береться до уваги необхідність оздоровлення більше 4 тис. хворих дітей на сердечно-судинні захворювання в кардіоревматологічному санаторії «Південний».
Голова Миколаївської обласної ради Замазєєва Г.В. на останній сесії заявила, що «… ненависть до дітей має конкретні прізвища…». Тобто всі хто був проти знищення двох дитячих санаторіїв — «вороги дітей».
Я категорично проти таких оцінок вищої посадової особи області. Адже Замазєєва фактично зводить лобами інтереси з одної сторони батьків хворих дітей на туберкульоз, з іншої на онкологічні захворювання. Хоча дітей потрібно лікувати і тих, і інших.
При розгляді даного питання головою обласної ради Замазєєвою Г.В. було заявлено про використання санаторію «Дубки» (де лікували дітей від туберкульозу), для реабілітації дітей хворих на онкологічні, неврологічні та травматологічні захворювання та відповідне фінансування цих медичних послуг НСЗУ (Національною службою здоров’я України).
Загальновідомо, що НСЗУ виплачує кошти лікарням згідно зі специфікаціями та медичними послугами, які надаються за «Програмою медичних гарантій» так званими «пакетами».
Проте в Програмі медичних гарантій ні на 2021 р., ні в проекті на 2022 р. немає «пакету» «Реабілітація дітей із онкологічними, невроголічними та травматологічними захворюваннями». До того ж, щоб НСЗУ сертифікувало медичну послугу, на яку будуть виділятися певні державні кошти, спеціальна комісія виїзджає на місце і перевіряє чи є все необхідне для якісного надання цієї послуги.
На сьогоднішній день на базі санаторія «Дубки» фактично нічого не зроблено для перепрофілювання даного закладу під потреби реабілітації дітей хворих на онкологічні захворювання. До того ж, в обласній Програмі розвитку та підтримки закладів охорони здоров’я, жодного слова немає про даний медичний заклад та відповідно не передбачено ніякого фінансування на його переоснащення.

Прошу Вас

—    надати інформацію яким чином буде отримано фінансування від НСЗУ, якщо такого «пакету» послуг не існує і наявна база санаторію «Дубки» не підготовлена та не перепрофільована для надання послуг «Реабілітації онкохворих дітей»;
—    проінформувати скільки дітей хворих на онкологічні та неврологічні захворювання в нашій області потребують реабілітації;
—    повідомити скільки дітей та з яких населених пунктів області було оздоровлено в 2020-2021 роках на базі відпочинку КНП «Обласний дитячий центр медичної реабілітації» в с.Рибаківка;
—    терміново розглянути питання подальшого використання двох дитячих санаторіїв «Дубки» та «Південний» з виїздом на місце максимально відкрито із залученням депутатів усіх фракцій;
—    передбачити в проекті обласного бюджету на 2022 рік кошти для відновлення роботи дитячих санаторіїв із залученням коштів сіл, селищ, міст Миколаївської області;
Про розгляд звернення прошу повідомити у встановлений Законом термін.

Т. В. Демченко, депутат Миколаївської обласної ради.

 

 

 

Последние новости

Погода

Николаев
ясно
13.3 ° C
13.3 °
13.3 °
95 %
1kmh
0 %
Пн
26 °
Вт
23 °
Ср
26 °
Чт
23 °
Пт
24 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь