Среда, 6 декабря, 2023
ГлавнаяПолитикаПро недопущення закриття дитячих санаторіїв

Про недопущення закриття дитячих санаторіїв

Т. В. Демченко, депутат Миколаївської обласної ради.

Голові Миколаївської обласної ради Замазєєвій Г. В.
Копія: депутатам Миколаївської обласної ради

На чергову сесію Миколаївської обласної ради виноситься питання про припинення роботи двох дитячих санаторіїв «Дубки» та «Південний», — повна назва яких на сьогодні — Комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий центр медичної реабілітації».

Питання про закриття санаторіїв виноситься на сесію обласної ради в завуальованій формі – «Про оперативне управління майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ та міст Миколаївської області».

Дитячий санаторій «Дубки» (профілактика та лікування туберкульозу) працював в місті Миколаєві з 1895 року, за винятком близько двох років фашистської окупації в роки Великої Вітчизняної війни.

Щорічно у санаторію оздоровлювались хворі та інфіковані туберкульозом діти. Нині це майже 500 чол. (хворих на туберкульоз) та понад 4 тис. чол. — інфікованих.

У санаторію «Південний» лікувалися діти, хворі на сердечно-судинні захворювання.

В останні роки щорічно в двох санаторіях на 400 ліжко-місць проходили курс лікування близько 6 тис. дітей.

На балансі дитячого реабілітаційного центру також є база відпочинку на березі Чорного моря у с. Рибаківка, де щорічно оздоровлювалися хворі діти з неблагополучних сімей.

З 1 квітня 2020 року робота санаторіїв фактично припинена, дітей розпустили нібито через карантин. Насправді через відсутність коштів на утримання санаторіїв та небажання влади виділити достатній фінансовий ресурс для забезпечення їх повноцінної роботи.
Неодноразові звернення до влади про відновлення роботи санаторіїв результату не дали.

Рішенням сесії Миколаївської обласної ради від 17.12.2020 р. було підтримано мій депутатський запит щодо відновлення роботи КНП «Обласний дитячий центр медичної реабілітації». Однак дане рішення не виконано попри те, що ст. 144 Конституції України передбачає його виконання.

Прошу вас:

— не підтримувати проект рішення сесії обласної ради «Про оперативне управління майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області» та детально вивчити питання подальшої роботи КНП «Обласний дитячий центр медичної реабілітації» з виїздом на місце;

— запропонувати «Обласній дитячій лікарні» використовувати базу санаторію «Південний» (в центрі м. Миколаєва на березі р. Південний Буг) для реабілітації хворих дітей;

— залишити санаторій «Дубки» для лікування дітей, хворих на туберкульоз, та профілактики дітей, інфікованих туберкульозною хворобою;
— не змінювати цільове призначення бази відпочинку в с. Рибаківка на березі Чорного моря – оздоровлення хворих дітей або дітей соціально незахищених;

— утримання дитячих санаторіїв здійснювати за рахунок коштів обласного бюджету та бюджетів територіальних громад, районів, міст нашої області після затвердження місцевих програм оздоровлення дитячого населення та виділення відповідних коштів.
Про розгляд звернення прошу повідомити у встановлений законом термін.

Від редакції. Про результати розгляду питання 29 вересня на сесії обласної ради буде повідомлено.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
0.2 ° C
0.2 °
0.2 °
98 %
4.9kmh
100 %
Ср
0 °
Чт
-0 °
Пт
-1 °
Сб
-0 °
Вс
1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here