Суббота, 4 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеПрогулянки на свіжому повітрі допомагають запобігти хворобам серця

Прогулянки на свіжому повітрі допомагають запобігти хворобам серця

За даними дослідження, перебування на свіжому повітрі може зменшити ризик серцевих захворювань.

Міжнародний журнал епідеміології (International Journal of Epidemiology) опублікував висновки вчених зі Школи медицини Джонса Хопкінса, згідно з якими люди, які часто гуляють на свіжому повітрі, мають добрі шанси зберегти своє серце здоровим. На думку фахівців, прогулянки на свіжому повітрі допомагають запобігти хворобам серця завдяки отриманню достатньої кількості вітаміну D від сонячного світла. Із дією даного вітаміну вони пов’язують зменшення запалення – одного із факторів серцево-судинних патологій.

«Запалення може бути нормальною реакцією імунної системи, але, надто сильним, воно здатне підвищити ризик розвитку хронічних захворювань, включаючи хвороби серця. Люди з вищим рівнем вітаміну D рідше зазнають сильного запалення», – констатують дослідники.

На користь їхньої думки свідчать дані аналізу 294 970 осіб, учасників Британського біобанку. Дослідники переконалися, що існує зв’язок між вітаміном D і запаленням, яке вважається рушійною силою серцевих захворювань. Зокрема, було виявлено, що зниження рівня вітаміну D корелює з підвищенням рівня С-реактивного білка, маркера запалення. У свою чергу, збільшення вмісту вітаміну D в організмі асоціюється з нижчими показниками запалення.

Як найпростіше отримувати вітамін D? Один із найдоступніших способів – прогулянки на свіжому повітрі. Людське тіло здатне органічно синтезувати вітамін, просто перебуваючи на свіжому повітрі. На сонячну погоду для цього достатньо пробути на вулиці до 20 хвилин.

У малосонячні місяці, восени та взимку також важливо гуляти на свіжому повітрі, але зазвичай у цей час року рекомендується додатковий прийом добавок, оскільки сонячного світла недостатньо і світловий день скорочується.

«Низький рівень вітаміну D може бути пов’язаний з цілою низкою хронічних захворювань, включаючи рак, розсіяний склероз, хвороби серця та системи кровообігу. При цьому його дефіцит нерідко є результатом способу життя людей, зокрема того, що вони проводять багато часу в закритих приміщеннях», – висловилися фахівці.

ukrhealth.net

Последние новости

Погода

Николаев
снег
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
99 %
3.4kmh
100 %
Сб
-0 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
Ср
-3 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here