У Миколаєві відкрили новий ветеранський простір “Центр Ветеранського Розвитку — Veteran Development Centre”.
У хабі працює спортивна, реабілітаційна зала, артпростір. Також пропонують підтримку через консультації, психологічну допомогу та відпочинок.
Особливість нового ветеранського простору
Радниця начальника Миколаївської ОВА Неллі Яровенко говорить, ініціював створення адаптивного та спортивного ветеранського хабу колишній військовий ЗСУ Олег Шевченко. У центрі надають психологічну, юридичну, реабілітаційну підтримку військовим та їхнім сім’ям.
“Цей центр кваліфікується на спортивній адаптації. Тому що його ідеологом є відома людина на Миколаївщині, в Україні спортсмен, тренер Олег Шевченко. Є великий спортзал. Круто, коли людина є вузькопрофільною і коли у свій профіль, у спортивну реабілітацію максимально вкласти свої знання. А ветерану на колясці, наприклад, буде зрозуміло, що потрібно іншим хлопцям”, — сказала Неллі Яровенко.
“Ветеранів та родин є і буде велика кількість. І такі центри мають бути у кожному районі, у кожній територіальній громаді, максимально у всіх населених пунктах”.
Хто може скористатися послугами Центру
“Аби відвідувати центр, не має обмежень щодо місця реєстрації. Двері для всіх ветеранів, з міста, з громад будуть відкриті однаково: що миколаївський приїде, наприклад, у Доманівку, що доманівський приїде до Миколаєва. Це безплатно, стовідсотково за гроші бюджетів, донорів. Олег опікується своїм блоком, у чому він професіонал”, — додала радниця начальника ОВА.
З юридичних питань консультують ветеранів фахівці Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, ще один фахівець — з соціального блоку, каже Неллі Яровенко.
“Центр відкрито на базі Національного університету кораблебудування. Ми спільно все робимо. У них є кафедра психології, п’ять психологів будуть надавати профільну допомогу з певного напрямку, люди опанують спеціалізований курс”, — говорить Яровенко.
“Захотілось бути корисним для хлопців”
Координатор “Центру Ветеранського Розвитку” спортсмен, тренер Олег Шевченко працював викладачем у НУК імені Макарова. Каже, з початку повномасштабного вторгнення пішов до війська, служив майже два роки, після поранення був демобілізований та повернувся до вишу.
“Так збіглося, що саме у цей час створювали “Центр ветеранського розвитку”, це структура НУК, шукали керівника. Мене це зацікавило. Мені захотілось бути корисним для хлопців, котрі повертаються, будуть повертатись. Внести свою частку допомоги в процеси, котрі вони проходять, коли повертаються у громадське життя. Мені це знайомо, нелегко йти до якоїсь цілі, тому що все перевернулось, і життя стало іншим”, — розповідає координатор “Veteran DC”.
Олег Шевченко зазначив, ідеї створення простору виникла пів року тому.
“Але за цей час ми зробили декілька приміщень: артпростір, залу лікувальної фізичної культури та адаптивного спорту. Також у нас велика зала бойових мистецтв, котру ще до вторгнення ми робили протягом десяти років. Тобто велика робота, але це 30 відсотків від того, що має бути у центрі. Сподіваюсь, ми доведемо все до кінця”, — зазначив Шевченко.
Координатор ветеранського простору говорить, підписано Меморандум про співпрацю між НУК імені Макарова з центром реабілітації “Care4you”.
Реабілітація ветеранів
Директор центру реабілітації Іван Логуш розповів, у закладі працює чотири фізіотерапевти, рішення щодо реабілітації ветеранів ухвалюють колегіально.
“Робота команди реабілітологів будується на мультидисциплінарному ставленні до пацієнта і до відновлення людини. Ми колегіально приймаємо, яка буде реабілітація, і всі реабілітують пацієнта. До “Центру Ветеранського Розвитку” приходять захисники, спілкуються, дивляться кіно, спортують, і як треба комусь допомога з реабілітації, направляють до нас. Такі ветерани вже приїжджають”, — каже реабілітолог.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…