Четверг, 25 июля, 2024
ГлавнаяВ миреРеактивне паливо змогли створити лише з води, вуглекислого газу та сонячного світла

Реактивне паливо змогли створити лише з води, вуглекислого газу та сонячного світла

Швейцарські вчені з’ясували, що виробляти реактивне паливо можна з води, вуглекислого газу і сонячного світла. Нове дослідження вже опубліковане в науковому журналі Joule, пише 24.

Сьогодні авіаційний сектор, який значною мірою залежить від викопного гасу, відповідальний за величезну кількість антропогенних викидів парникових газів, котрі є причиною глобального потепління. Тому вчені останніми роками намагаються знайти альтернативу, пропонуючи ідеї повністю електричних літаків або альтернативні види палива.

Задля новітнього процесу команда зі Швейцарії побудувала сонячну вежу, яка використовує енергію світла для виробництва синтетичних альтернативних видів палива замість тих, які отримують з викопних ресурсів. Гас, який виробляє сонячна вежа, готовий до звичайного використання в авіації, включаючи зберігання й польоти, а також сумісний з існуючою глобальною інфраструктурою.

За допомогою нашої сонячної технології ми показали, що можемо виробляти синтетичний гас із води та CO2, а не отримувати його з викопного палива. Кількість CO2, що виділяється при спалюванні гасу в реактивному двигуні, дорівнює кількості, що споживається при його виробництві на сонячній установці. Це робить паливо вуглецево-нейтральним, особливо якщо ми використовуємо CO2, що вловлюється безпосередньо з повітря, як інгредієнт, сподіваюся, в недалекому майбутньому, – каже Альдо Стейнфельд, співавтор дослідження.

Таким чином технологію можна поєднати з заводами з уловлювання вуглекислого газу, які дедалі частіше будуються у різних точках планети. Підприємства збиратимуть CO2 й одразу постачатимуть його як ресурс на перетворення в паливо без необхідності зберігання, захоронення чи інших дій.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
74 %
4.6kmh
100 %
Чт
20 °
Пт
23 °
Сб
25 °
Вс
32 °
Пн
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь