Суббота, 28 января, 2023
ГлавнаяЗдоровьеСамотність і нещастя прискорюють процес старіння — дослідження

Самотність і нещастя прискорюють процес старіння — дослідження

В межах міжнародного співробітництва американськими і китайськими вченими було виміряно  вплив самотності , неспокійного сну або почуття незадоволеності на темпи старіння. І темпи виявилися значними.

Відзначається, що з роками у людини накопичуються  молекулярні пошкодження , які сприяють розвитку старечої слабкості і серйозних захворювань.

Але у деяких людей ці молекулярні процеси протікають більш інтенсивно, ніж у інших, і цей стан зазвичай називають прискореним старінням.

На щастя, збільшення темпів старіння можна виявити до того, як проявляться його  катастрофічні наслідки . Наприклад, за допомогою цифрових моделей старіння (годин старіння), які можна використовувати для розробки антивікової терапії на індивідуальному і популяційному рівнях.

Згідно з результатами наукової роботи, прискорення старіння було виявлено у людей з інсультом в анамнезі, захворюваннями печінки і легень, у курців і, що найцікавіше, у людей в уразливому психічному стані.

Було доведено, що почуття безнадійності, нещастя і самотності збільшує біологічний вік людини істотніше, ніж куріння. Інші фактори, пов’язані з прискоренням старіння, включають самотність та проживання в сільській місцевості (через низьку доступність медичних послуг).

Автори статті дійшли висновку, що  психологічним аспектом старіння  не можна нехтувати ані в дослідженнях, ані у практичних антивікових додатках.

За словами Мануеля Фаріа зі Стенфордського університету, психічні та психосоціальні стани є одними з найбільш надійних предикторів щодо здоров’я та якості життя, проте  в сучасній системі охорони здоров’я  вони практично не враховуються.

fakty.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
1 ° C
1 °
1 °
62 %
2.7kmh
93 %
Сб
1 °
Вс
0 °
Пн
2 °
Вт
1 °
Ср
1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here