11.3 C
Николаев
Воскресенье, 2 октября, 2022
ГлавнаяЗдоровье«Серцеві набряки»: кардіолог розповідає про небезпеку

«Серцеві набряки»: кардіолог розповідає про небезпеку

Якщо у вас набрякають ноги, видно сліди від гумок шкарпеток, взуття стає тісним, відчуваєте тяжкість у ногах, може виявитися, що проблема не в ногах, а в серці. Про це розповідає лікар-кардіолог Наталія Іванюк .

Вона пояснює, що набряки — це лише наслідок, а не саме захворювання. Вони можуть бути симптомами різноманітних патологічних станів.

Щоб розпізнати набряк, лікар радить кілька секунд тиснути на передню поверхню гомілки: якщо там залишилася ямка, яка зникла не відразу, — це і є набряк.

Цей вид набряку виникає при серцевій недостатності (коли серце викидає в артерії менше крові, ніж до нього притікає по венах).

Послаблення сили серцевих скорочень призводить до зменшення серцевого викиду. Запускається така собі ланцюгова реакція.

  • Знижується інтенсивність кровотоку в нирках. Це призводить до вироблення підвищеної кількості реніну, яке активує секрецію наднирниками альдостерону, що, своєю чергою, стає причиною посилення реабсорбції натрію в ниркових канальцях.
  • Порушення рецепторів великих кровоносних судин спричиняє рефлекторне звуження ниркових артерій і відповідно перерозподілі ниркового кровотоку. Таким чином зростає реабсорбція натрію і збільшується реабсорбція води в нирках, що і сприяє її затримці в організмі та розвитку набряку.
  • Виникає циркуляторна гіпоксія (кисневе голодування тканин, пов’язане з порушенням обігу крові в судинній системі) — й підвищується проникність капілярних стінок, і плазма крові починає йти в тканини, що посилює набряк.
  • Підвищиться венозний тиск, а це веде до порушення відтоку лімфи від тканин, призведе до посилення фільтрації води з судин — і до подальшого посилення набряку.

«Як вам взаємозв’язок? Складний механізм? Але саме тому ноги набрякають у людей із серцевою недостатністю. Адже про існування її вони можуть і не знати», — говорить кардіолог.

Вона наголошує, що серцева недостатність — це завжди наслідок якогось захворювання. Найчастіше серцева недостатність є результатом ішемічної хвороби серця, перенесеним інфарктом міокарда, стенокардії напруги, гіпертонічної хвороби, вади серця, кардіоміопатії, цукрового діабету.

Наталія Іванюк підкреслює, що лікувати серцеву недостатність завжди складніше, ніж попередити її розвиток.

Своєчасне звернення до лікаря допоможе уникнути багатьох захворювань. Тому краще відвідати терапевта чи сімейного лікаря. Він може призначити аналізи та низку обстежень, а потім відправити до кардіолога.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
11.3 ° C
11.3 °
11.3 °
82 %
7.6kmh
100 %
Вс
11 °
Пн
9 °
Вт
10 °
Ср
16 °
Чт
19 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here