Вторник, 30 мая, 2023
ГлавнаяПолитикаСесія міськради: депутати ухвалили субвенцію для теплогенеруючих підприємств Миколаєва

Сесія міськради: депутати ухвалили субвенцію для теплогенеруючих підприємств Миколаєва

У п’ятницю, 17 грудня, розпочалося позачергове засідання сесії Миколаївської міської ради.

Секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько

Для роботи у залі зареєструвалися 33 депутати. Засідання, замість міського голови Олександра Сєнкевича, який наразі хворіє, вів секретар міськради Дмитро Фалько.

Чому сесію зібрали терміново? Депутатам було потрібно ухвалити рішення, що дозволяє отримати субвенцію з державного бюджету України для компенсації різниці між існуючими та економічно обґрунтованими тарифами Миколаївської ТЕЦ та ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». Та загалом, за словами секретаря міськради Дмитра Фалька, на порядку денному також було шість додаткових питань, які приєднали до позачергових питань.

Тож Миколаївська міська рада затвердила суму різниці в тарифах на тепло та напрями використання коштів субвенції з державного бюджету України на погашення заборгованості теплопостачальних підприємств. Як поінформував керівник ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов, під-приємство отримає від держави 264 млн. грн. Вони будуть перераховані НАК «Нафтогаз України».

Керівник ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов

— 30 вересня був підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021-2022 рр. між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України. Згідно з документом, міста взяли на себе зобов’язання не підвищувати тарифи на тепло для населення, а держава — компенсувати борги через різницю в тарифах, що накопичилися з 2009 року. Для «Миколаївоблтеплоенерго» сума складає 264 млн. грн. — це лише частина боргу, що має надійти вже до кінця року, — доповів депутатам директор комунального підприємства.

ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» отримає компенсацію в розмірі 104 млн. грн. Загалом з держбюджету на погашення заборгованості перед НАК «Нафтогаз України» виділено майже 27 млрд. грн. Микола Логвінов також повідомив, що у підприємства залишиться 84 мільйони боргу, оскільки нині заборгованість становить понад 300 міль-йонів, а компенсується – 264 мільйони гривень. В результаті, проєкт рішення поставили на голосування. Його підтримали 40 депутатів.

Заступник Миколаївського міського голови Юрій Степанець

А ось друге важливе питання — дозвіл депутатів взяти в лізинг комунальну техніку на суму понад 100 мільйонів гривень, — викликав у залі Миколаївської міськради палкі суперечки. З цього питання перед депутатами виступив заступник міського голови Юрій Степанець. На минулому засіданні у вівторок депутати вже розглядали цей проєкт. Але не погодили його через наявність у документі пункту, що дозволяє комунальним підприємствам закуповувати необхідну техніку в лізинг без погодження з депутатським корпусом.

Наразі на розгляд сесії представили вже новий проєкт рішення, в якому передбачалося узгодження з депутатським корпусом. Як повідомив Юрій Степанець, це рішення дозволяє отримати безповоротну допомогу за програмою Кабміну. До речі, техніку планувалася придбати для комунальних підприємств: «ЕЛУ автодоріг», «Миколаївкомунтранс», «Миколаївська ритуальна служба» та «Миколаївські парки».

— Хочу ще раз наголосити, що 20% авансового платежу ми отримуємо від держави цього року і можемо їх використати наступного. Ми не повертаємо цю суму державі. Це нам дасть економію понад два мільйони гривень. Ми на 103,5 мільйона беремо техніки, але маємо віддати через два роки 101 мільйон. Тобто ми заощаджуємо більше двох мільйонів, а техніку отримаємо одразу, – запевнив депутатів віце-мер.

Сума авансового платежу на купівлю техніки в лізинг — 20% від загальної суми, зазначив Юрій Степанець. Термін погашення цього фактично кредиту — 2 роки. Однак процентну ставку чітко не вказано: не менше, ніж 10,5% і не більше, ніж 25% річних. Депутати в ході обговорення висловлювалися про те, що техніка, поза сумнівом, нашому місту дуже потрібна. Та приймати таке серйозне рішення поспіхом вони не хочуть.

Депутат Миколаївської міської ради від ОПЗЖ Владислав Чайка

Депутати віж ОПЗЖ зазначали, що питання не було розглянуте на комісіях і не доведене до всіх депутатів. Взаємодія з депутатським корпусом у подібних питаннях дуже потрібна й т. ін. В результаті, коли питання поставили на голосування, лише 24 депутати його підтримали. Це рішення лишилося неухваленим. Також на позачерговій сесії були проголосовані «списком» ще декілька питань порядку денного.

Однак 12-та чергова сесія Миколаївської міської ради знову не була закрита. Як наголосив секретар міськради Дмитро Фалько, перерву у засіданні оголошено до 23 грудня.

Інф. ред.
Фото Олександра Сайковського.

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
14.6 ° C
14.6 °
14.6 °
82 %
3.2kmh
72 %
Вт
14 °
Ср
20 °
Чт
22 °
Пт
21 °
Сб
15 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here