Поточна ситуація з водопостачанням в Миколаєві залишається критичною через підрив Каховської дамби. Наразі місто не має надійного джерела питної води, а будівництво нового водогону за попередніми оцінками може коштувати близько 3 мільярдів гривень.
Про це під час Конференції з відновлення України у Берліні повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
Але своєю чергою Кабінет міністрів України схвалив Програму комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року.
Як повідомили в пресслужбі уряду, домовленість з Європейським інвестиційним банком щодо будівництва водогону для Миколаєва. Окрім нашої області, програма стосується дев’яти регіонів – Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Кіровоградської, Одеської, Харківської та Херсонської областей.
Програма передбачає перекидання щороку 800 мільйонів кубометрів води в маловодні регіони та акумуляцію 1,6 мільярда кубометрів запасів води, що дозволить забезпечити водою 3,9 мільйона людей, а після деокупації українських територій – до 9 мільйонів людей.На реалізацію всіх запланованих заходів Україні потрібно 54 мільярди 187 мільйонів гривень. Частину з цих коштів планується залучити від міжнародних партнерів.
І у цій справі не обійтися без допомоги міжнародних партнерів… Вже маємо домовленості з Європейським інвестиційним банком про фінансування будівництва водогону до Миколаєва. Проєкт стартує у наступному році. Ми вдячні всім міжнародним партнерам, які сьогодні поряд з Україною, — зазначив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко.