Соціальна допомога є важливим елементом підтримки громадян, особливо в складні життєві періоди. Проте, іноді виплати можуть бути урізані або анульовані через різні обставини.
У Миколаєві Світлана Манівчак вважає, що з лютого 2024 року управління соціальних виплат та компенсацій урізало їй виплати.
За яких обставин можуть урізати або анулювати соціальну допомогу дізнавалися кореспонденти.
19-річна Світлана сама виховує сина Богдана. Півтора року тому вимушено переїхала з Херсонської області до Миколаєва.
“Бо не було ні роботи, ні садочка, нічого там”, — говорить Світлана Манівчак.
З її слів, з моменту народження дитини вона не працює. Єдиний дохід сім’ї — соціальні виплати, але в лютому жінка помічати, що грошей надходить менше.
“Я звернулася до соцзахисту дізнатися, чого вони мені урізали виплати. Мені сказали, що у мене тепер з січня такий прожитковий мінімум. Я попросила їх розповісти, що таке прожитковий мінімум і звідки вони взяли це”, — додає Світлана.
19-річна Світлана
За словами жінки, в управлінні соціальних виплат їй не пояснили, чому виплати зменшилися.
“Ідіть в той кабінет, ідіть в той кабінет, ідіть в той. Мені нічого не роз’яснили, взагалі нічого. Наразі я маю виплати переселенки, мати одиначка та малозабезпечена. Але я отримувала 5000 гривень, а зараз я отримую 3754 гривні”, — розповідає Світлана Манівчак.
Мати одиначка каже, грошей на життя не вистачає, особливо це відчувається, коли дитина хворіє.
“Останній раз дитина захворіла — виплат не було, їх задержували й мені прийшлось дзвонити знайомим і брати в борг гроші в них”, — згадує Світлана.
Світлана грається із сином
За словами заступниці директора департаменту соціального захисту населення Надії Скопенко, зменшення виплат у Світлани Манівчак — не було.
У січні їй був зроблений перерахунок, вона отримала подвійну суму за січень і за грудень, тому розмір допомоги здавався більшим ніж зазвичай. З першого березня в нас внесено зміни до призначення компенсацій внутрішньопереміщеним особам. На цю родину даний випадок не вплинув. Але одноразову допомогу при народженні дитини вона припинила отримувати, оскільки дитині виповнилося вже повних три роки.
Заступниця директора департаменту соціального захисту населення Надія Скопенко
“С приводу ситуації треба зазначити, що дійсно виплати, які передбачені законодавством для жінок на утримання дітей до трьох років — припиняються. Такі виплати можуть бути продовжені, але якщо, наприклад маються відповідні захворювання у дитини. Тому жінка може звернутись з заявою до відповідного управління, щоб отримати обґрунтовану відмову з посиланням на норми чинного законодавства щодо не виплати їй таких сум”, — розповідає адвокат.
Адвокат Андрій Саченко
Зі слів Саченка, інші виплати також можуть бути урізані, якщо людина буде отримувати дохід який перевищує нормативи визначені чинним законодавством для малозабезпечених осіб.
“У такому випадку управління може здійснити переогляд чи перерахунок таких виплат”, — додає Андрій Саченко.
За тих самих умов можуть скасовувати й виплати для переселенців. Стосовно виплат одиноким матерям, то дану грошову допомогу можуть припинити, якщо жінка одружиться, говорить Саченко.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…