Суббота, 28 января, 2023
ГлавнаяЗдоровьеСпекотні ночі можуть збільшити смертність до 60% у всьому світі

Спекотні ночі можуть збільшити смертність до 60% у всьому світі

Така тенденція спричинена глобальним потеплінням

Може викликати безсоння та захворювання

Група вчених із Китаю, Південної Кореї, Японії, США та Німеччини проаналізували дані щодо смертності у 28 східноазійських містах з 1981 по 2010 рік з урахуванням клімату.

За словами дослідників, ризик смерті в дні зі спекотними ночами був на 50% вищим, ніж у прохолодні. Згідно з прогнозами, до 2100 року інтенсивність спекотних ночей у азійських містах може подвоїтися, а температура підніметься з +20,4 до +39,7°C. Це може викликати безсоння, різні захворювання кровообігу та хронічні запалення.

— Прогнозується, що явище надмірно спекотних ночей відбуватиметься швидше, ніж підвищення середньодобових температур. Очікується, що до 2100 року їхня частота збільшиться на 30%, а середня інтенсивність — більш ніж на 60% у порівнянні зі збільшенням середньої денної температури менш як на 20%, — зазначив співавтор дослідження, кліматолог Юйцян Чжан, цитує портал Poradnik Zdrowie.

І висловив жаль, «ризики, пов’язані з підвищенням температури вночі, часто недооцінюються».

Як зменшити ризики

Згідно з розрахунками дослідників, ризик померти від надмірно спекотних ночей збільшиться майже в шість разів у період із 2016 по 2100 рік. Це може до кінця століття збільшити смертність до 60% у всьому світі.

Лікар Чжан вважає, що необхідно розробити нові способи, які допоможуть людям адаптуватись. Це дозволить знизити ризики для здоров’я, спричинені підвищенням температури.

Результати дослідження були опубліковані в журналі The Lancet Planetary Health («Планетарне здоров’я»).

medpravda.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
1 ° C
1 °
1 °
62 %
2.7kmh
93 %
Сб
1 °
Вс
0 °
Пн
2 °
Вт
1 °
Ср
1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here