Четверг, 8 июня, 2023
ГлавнаяОбществоСучасному гербу Миколаєва в цьому році — 25 років. Як будуть святкувати?

Сучасному гербу Миколаєва в цьому році — 25 років. Як будуть святкувати?

У вересні 1997 року Миколаївська міська рада затвердила сучасний герб міста. 

Про це повідомляється на офіційному сайті ММР, передає Інше ТВ.

Основою стало зображення 1883 року, але без знаку Херсонської губернії, до складу якої свого часу входив і Миколаїв.

Щоб обрати новий символ міста, провели конкурс на кращий проєкт, залучили художників та науковців, презентували пропозиції на двох виставках.

Як повідомляє управління з питань культури та охорони культурної спадщини, з нагоди ювілейної дати 2022-й оголошено  Роком головних символів міста

Упродовж року триватимуть мистецькі заходи, соціокультурні та просвітницькі акції. Миколаївці дізнаються чимало цікавих фактів про рідне місто.

Так, 20 травня вперше пролунають фанфари міського багатожанрового конкурсу «Місто нашої любові», де свої таланти презентують кращі миколаївські творчі колективи.

Цьогоріч по-особливому пройде і День прапора Миколаєва.

Також дружна творча миколаївська громада проявить свої вокальні таланти у флешмобі вже з виконання гімну Миколаєва.

А у вересні, до Дня міста, на юних миколаївців чекають пізнавальні заняття й зустрічі, присвячені міській символіці.

Для інформації

Герб

За всю історію Миколаєва існувало 4 варіанти головного геральдичного символу міста. Перший герб був затверджений 7 жовтня 1803-го року і у подальшому його вигляд змінювався у 1883-му, 1969-му і, нарешті, у 1997-му.

Історія зображення, яке сьогодні ми бачимо на символі міста, занурює сучасників у другу половину ХІХ століття, коли геральдична служба значно вдосконалювала правила створення міських і губернських гербів.

Нововведення були враховані у варіанті, затвердженому 16 березня 1883-го року: на ньому відображався зв’язок міста з суднобудуванням та флотом, про що свідчить зображений на гербі корабель у вигляді золотого човна.

Митра на фоні двох перехрещених посохів символізувала сподівання жителів на захист покровителя міста – Святого Миколая Чудотворця.

Наявність на гербі двох перехрещених посохів може означати стабільність, рівновагу. Вежова тризуба корона вказує на повітовий статус міста, золоті якорі свідчать, що Миколаїв – місто портове, а червона стрічка символізує державну підтримку всіх починань містян.

Прапор

Прапор сучасного Миколаєва був затверджений рішенням міської ради від 2 липня 1999-го року. У його основу покладено історичний дореволюційний варіант, який демонструє прямокутне полотнище білого кольору з двома горизонтальними лазуровими хвилястими лініями, що символізують Буг та Інгул, при злитті яких було засновано місто. На їхньому фоні, у центрі полотнища, зображений герб міста. Відношення ширини прапора до його довжини 2:3. Білий колір прапора символізує мир та добробут жителів міста, чистоту їхніх помислів. 10 вересня 1999-го року, у день 210-річчя Миколаєва, прапор було освячено і піднято над міськвиконкомом.

Гімн

«Там, де Буг з Інгулом здавна поріднились,

Де лиману хвилі, степу вільний край,

Місто Миколаїв народилось

Кораблем пливе у синю даль…»

Головний пісенний твір Миколаєва затверджений у 2004-му році. Це результат авторської колективної роботи у складі: А.А. Сироти (керівник), Т.С. Сидоренко-Малюкової, Ю.Б. Лачинова, М.І. Николайчука, Д.Д. Кременя, В.Ю.Пучкова, О.В. Болдусєва. Гімн Миколаєва також є офіційним символом міста як адміністративної одиниці місцевого самоврядування і може виконуватися у оркестровому, хоровому, оркестрово-хоровому або вокальному варіантах. При цьому можуть використовуватися засоби звуко- та відеозапису.

Як повідомляло Інше ТВ, У Миколаєві на зупинках двох трамвайних маршрутів з’явилася нова айдентика та навігація. Обіцяють, що буде більше (ФОТО)

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
12.3 ° C
12.3 °
12.3 °
90 %
1.6kmh
72 %
Чт
21 °
Пт
21 °
Сб
20 °
Вс
16 °
Пн
11 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here