Вторник, 23 апреля, 2024
ГлавнаяАктуальноТариф на тепло для населення залишиться на рівні минулого року

Тариф на тепло для населення залишиться на рівні минулого року

Виконком Миколаївської міської ради затвердив тарифи на опалення. Як розповів керівник ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” Микола Логвінов, у травні 2021 припинила дію постанова уряду про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на постачальників природного газу. У липні повноваження щодо встановлення тарифів на тепло передали місцевим органам влади. Рішення стосується 27 теплопостачальних підприємств України. Інші підприємства, за словами Миколи Логвінова, вже давно перебувають на місцевому тарифоутворенні. 

  • «На сьогодні економічно обґрунтований тариф для підприємства складає 2625 грн/Гкал, враховуючи сьогоднішню ціну на газ на рівні 7,4 грн/м3. Однак, беручи до уваги підписання Меморандуму про непідвищення тарифів для населення, цей тариф застосовуватися не буде, а залишиться минулорічний – 1999 грн/Гкал. Зрозуміло, що він буде збитковим для підприємства, але дозволить мінімізувати соціальну напругу серед населення. Різницю в тарифах наразі згідно законодавства має компенсувати орган, що затверджує тариф – Миколаївська міська рада. При застосуванні тарифу 1999 грн/Гкал збитки для підприємства становитимуть понад 182 млн грн», — розповів Микола Логвінов.

Ще один тариф застосовуватиметься для бюджетної сфери. Вперше прийнято рішення встановити двоставкові тарифи, щоб гнучко використовувати фінансові надходження. Взимку сплачуватимуть за газ та витрати, що необхідні для ремонту та транспортування. Влітку — лише тариф, необхідний для заробітних плат, податків, розподіл газу та оплати електроенергії. Таким чином знизиться навантаження на місцевий бюджет. 

Компенсувати різницю економічно обгрунтованого та діючого тарифів підприємству має місцевий бюджет. При цьому Меморандум передбачає кілька механізмів компенсації витрат, що ляжуть на міську скарбницю. 


Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
0.9 ° C
0.9 °
0.9 °
95 %
0.8kmh
64 %
Вт
9 °
Ср
10 °
Чт
8 °
Пт
12 °
Сб
17 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь