Четверг, 9 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеТемпература води має значення для зволоження організму

Температура води має значення для зволоження організму

Під час спекотної погоди ми тягнемося до склянки з крижаною водою. На думку вчених, це не найкраща ідея

Тепла чи холодна?

Згідно зі статтею, опублікованою в Міжнародному журналі клінічної та експериментальної медицини, температура води важлива для організму і дозволяє пити багато рідини без збільшення інтенсивності потовиділення. У спеку слід вживати воду оптимальної температури: занадто тепла чи холодна не зволожить організм.

Своєю чергою, команда вчених з Урмійського університету медичних наук (Іран) вивчила, як температура споживаної води впливає на інтенсивність потовиділення. Вони провели дослідження за участю молодих людей віком близько 24 років та вагою близько 80 кг. Кожному з них доводилося докладати фізичних зусиль, наприклад під час спортивних тренувань, коли температура в приміщенні становила від 38 до 40°C, а вологість була від 20 до 28%. Так фахівці хотіли довести добровольців до зневоднення.

Експеримент тривав чотири дні. Після тренування учасники вживали воду певної температури — 5, 16, 26 та 58°C, тобто холодну, прохолодну, теплу та гарячу. Під час експерименту вчені виміряли у добровольців рівні гідратації.

Організм не потітиме

Як показують результати дослідження, вироблення поту у респондентів збільшувалося за кілька хвилин після вживання води. Найповільніше вони потіли, коли пили воду, температура якої становила 5°C. Щобільше, дослідники помітили цікавий взаємозв’язок — температура води впливала на випиту її кількість.

Як від температури води залежить кількість її споживання:

5°C — 4,2 мл/кг,

16°C— 6,4 мл/кг,

26°C — 3,1 мл/кг,

58°C — 1,8 мл / кг.

Як видно, учасники пили найбільше води, температурою на 16°C, і потіли менше, ніж при споживанні води, температура якої була 26 і 58°C. Це красномовно свідчить, що оптимальна температура для питної води становить 16°C. Її можна пити багато, і при цьому організм не потітиме. Слід пам’ятати, що воду потрібно пити повільно, невеликими ковтками іноді протягом дня.

medpravda.ua

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
-3.2 ° C
-3.2 °
-3.2 °
82 %
2.8kmh
76 %
Чт
-4 °
Пт
-0 °
Сб
1 °
Вс
1 °
Пн
2 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here