За перший квартал 2024 року в Корабельному районі міста Миколаєва (за винятком мікрорайонів Кульбакине та Широка Балка) на туберкульоз захворіло ще двоє дорослих.
Померлих від туберкульозу в зазначений період не було. Кількість вогнищ по району обслуговування ЦПМСД №7 становила 37, що на три більше, ніж на кінець 2023 року.
Ці дані містяться в офіційній відповіді Центра первинної медико-санітарної допомоги.
Зазначимо, що впродовж повномасштабного вторгнення російських військ в Україну (з 2022 року) кількість вогнищ туберкульозу по району обслуговування центру росте. Так, в 2022 році вона складала 13. За 2022 рік захворіло на туберкульоз 9 осіб, із них 1 дитина. Померла від туберкульозу 1 доросла хвора (важкі супутні захворювання).
За 2023 рік захворіло на туберкульоз 22 особи, з них один підліток. Померлих від туберкульозу не було. Кількість вогнищ по району обслуговування центру складала 34.
ДОВІДКА: Вогнище туберкульозу – це місце перебування джерела мікобактерій туберкульозу разом з оточуючими його людьми та середовищем в тих межах простору і часу, в яких можливе виникнення нових випадків інфікувань. Вогнищем може бути місце проживання, роботи, навчання, виховання, лікування, тривалого перебування хворої людини.
Однак варто сказати, що і ДО повномасштабної війни з рф ситуація відносно туберкульозу в Корабельному районі була не найкращою:
За 2020 рік серед дорослих вперше було виявлено туберкульоз у 29 осіб, із них туберкульоз легень – у 28 осіб; серед захворівших на туберкульоз – 1 дитина, серед підлітків хворих не було. Померло від туберкульозу за 2020 рік двоє хворих, із випадків занедбаного туберкульозу – 1. Кількість вогнищ по району обслуговування ЦПМСД №7 складала 76.
За 2021 рік серед дорослих вперше було виявлено туберкульоз у 26 осіб, із них туберкульоз легень – у 25 осіб, а в одного хворого – туберкульоз периферичних лімфовузлів. Серед захворівших на туберкульоз була і одна дитина. Померло від туберкульозу за 12 місяців 2021 року 5 хворих, троє з них мали важкі супутні захворювання. Із випадків занедбаного туберкульозу – 1. Кількість вогнищ по району обслуговування ЦПМСД №7 складала 72.
Нагадуємо: Вакцинація від туберкульозу – надійний щит для здоров’я! Саме тому БЦЖ вводять так рано – на 3-5-й день життя дитини. БЦЖ – це жива вакцина з настільки ослабленими мікобактеріями, що вони не здатні викликати захворювання, але здатні натренувати імунну систему на випадок зустрічі з туберкульозом. Тому так важливо щепити малечу, щоб дати відсіч важким формам ТБ, якщо маленька дитина зустрінеться зі збудником захворювання.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…