-0.2 C
Николаев
Воскресенье, 4 декабря, 2022
ГлавнаяОбществоВ Миколаєві померла відома театральна актриса Сталіна Лагошняк

В Миколаєві померла відома театральна актриса Сталіна Лагошняк

На 83-му році пішла у небуття заслужена артистка України, акторка Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Сталіна Василівна Лагошняк.

Про це повідомили в управлінні культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА, передає Інше ТВ.

Сталіна Василівна народилася у 1939 році у селі Бабстово Єврейської автономної області Росії. Закінчила Дніпропетровське театральне училище. Працювала актрисою у Тернопільському українському музично-драматичному театрі та Миколаївському українському музично-драматичному театрі. З 1969 року і до нині працювала в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі. Багато років була помічником головного режисера з трупи організатором творчого процесу театру. Багато і плідно працювала з дитячою аудиторією, зіграла безліч ролей у дитячих спектаклях театру, поставила в якості режисера низку цікавих спектаклів-казок, зокрема: «Білосніжка та сім гномів» Л.Устинова, О.Табакова, «Карлик Ніс» за Ст. Гауфу, «Дюймовочка» за Г.Х.Андерсеном, «Кіт у чоботях» за Ш.Перро, для дорослої аудиторії – «Привиди» Г. Ібсена.

За роки роботи створила велику галерею образів як драматичного, так і комедійно-характерного плану: Луїза – «Підступність і кохання» Ф. Шиллера; Надя – «Останній строк» B. Распутіна; Надька Березкіна – «Живи і пам’ятай» В. Распутіна; Єлизавета Семенівна – «Все починається з любові» Г. Голубенко, Л. Сущенко, В. Хайта; Ліза – «Лихо від розуму» О. Грибоєдова; Шура Подрезова – «Східна трибуна» О. Галіна; Кароліна Неаполітанська – «Прапор адмірала» О. Штейна; Домна Пантеліївна – «Таланти і шанувальники» О. Островського; Сенаторша Хармеліус – «Юстина» Х. Вуолійокі; Голда – «Поминальна молитва» Г. Горіна; Марина – «Дядя Ваня» А. Чехова; Сверчкова – «Акомпаніатор» О. Галіна; Таня, Софія Іванівна – «Поки вона вмирала» Н. Птушкіної; Баба Паша – «Бесприданник» Л. Разумовської; Памела Кронкі – «Дорога Памела» Дж. Патріка; Доріс – «Дівич-вечір» А. Менчелла; Мати – «Шість страв з однієї курки» Г. Слуцкі; Бабуся – «Дерева вмирають стоячи» А. Касона; Полковниця – «Дядечків сон» за Ф. Достоєвським; Валентина – «Олімпійки» О. Галіна; Мати Лукаша – «Лісова пісня» Лесі Українки; Аргонова – «Дами і гусари» О. Фредро; Степанида – «Солдатська вдова» М. Анкілова; Зося – «Смак черешні» А. Осецької; Фрося – «Піч на колесі» М. Семенової; Сонєчка Бейм – «Остання любов Сонєчки Бейм» А. Котляр, Таня («Станція, або Розклад бажань на завтра» О.Вітра), Жінка у чорному («Кольори» П.Ар’є), «Селфи со склерозом» — Майя Михайлівна та багато інших.

Її поважали друзі та колеги, неперевершена акторка театру та кіно, людина прекрасної душі, відкритого і доброго серця.

Прощання зі Сталіною Лагошняк відбудеться у четвер, 27 січня з 12.00 до 14.00 на сцені Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Як повідомляло Інше ТВ, 31 жовтня 2021 року померла миколаївська художниця Серафима Сенкевич.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-0.2 ° C
-0.2 °
-0.2 °
92 %
7.4kmh
100 %
Вс
2 °
Пн
2 °
Вт
1 °
Ср
3 °
Чт
3 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here