Четверг, 8 июня, 2023
ГлавнаяОбществоВ Миколаєві суд захистив права скороченої працівниці податкової, якій тепер виплатять 27...

В Миколаєві суд захистив права скороченої працівниці податкової, якій тепер виплатять 27 тис.грн.

Суддею Центрального районного суду м.Миколаєва Ольгою Гуденко розглянуто з постановленням рішення позов колишньої державного інспектора ГУ ДФС в Миколаївській області до установи, в який вона працювала, та ГУ Державної казначейської служби України в області про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати.

Про це повідомили в пресслужбі Центрального районного суду м.Миколаєва, передає Інше ТВ.

Відповідно до позовних вимог, після звільнення з ГУ ДФС в Миколаївській області екс-інспектору не було своєчасно нараховано належні їй виплати. За такого остання просила суд стягнути з ГУ ДФС належну їй, відповідно до чинного законодавства, компенсацію за період з дня звільнення до дня остаточного розрахунку.

У відзиві представники ГУ ДФС та ГУ Державної казначейської служби України в Миколаївській області не визнали позовні вимоги та просили відмовити в повному обсязі.

Судом встановлено, що наприкінці серпня 2021 року позивачку було звільнено з посади в ГУ ДФС в області у зв’язку з реорганізацією/ліквідацією установи, повним скороченням посад та чисельності. Згідно ст.87 «Про державну службу», зокрема, у разі скорочення державного службовця за таких підстав йому виплачується вихідна допомога у розмірі двох середньомісячних заробітних плат. Водночас, останній не було виплачено заробітну плату за відпрацьовані дні, компенсацію за невикористані дні відпусток та вихідну допомогу в день звільнення. Остаточний розрахунок відбувся більш ніж за місяць.

У відповідності до ст.116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що йому належать, провадиться в день звільнення з посади. У разі несвоєчасної сплати належних працівнику грошових коштів, згідно ст.117 КЗпП України, роботодавець, зокрема, зобов’язаний виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

За такого, з метою захисту майнових прав позивачки у зв’язку зі звільненням її з роботи суд вирішив стягнути з ГУ ДФС в Миколаївській області середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні в сумі понад 27 тисяч гривень та стягнути з відповідача на її користь сплачений останньою судовий збір.

В задоволенні позовних вимог щодо іншого відповідача, а саме ГУ Державної казначейської служби України в області, суд відмовив, з огляду на те, що зазначене управління є неналежним відповідачем.

Як повідомляло Інше ТВ, за грудень 2021 р. підприємства-боржники виплатили своїм робітникам майже 5 млн.грн. боргу з зарплати.

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
12.3 ° C
12.3 °
12.3 °
90 %
1.6kmh
72 %
Чт
21 °
Пт
21 °
Сб
20 °
Вс
16 °
Пн
11 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here