Четверг, 25 июля, 2024
ГлавнаяАктуальноВАКС відмовив у зміні запобіжного заходу заступнику Миколаївського міського голови Коренєву

ВАКС відмовив у зміні запобіжного заходу заступнику Миколаївського міського голови Коренєву

Вищий антикорупційний суд відмовив у зміні запобіжного заходу заступнику Миколаївського міського голови Сергію Коренєву. Відповідне клопотання подала сторона захисту Сергія Коренєва.

Про це повідомив суддя Сергій Мойсак під час засідання суду.

За словами Сергія Коренєва, станом на 20 вересня він перебуває на посаді заступника міського голови, а умови ухвали запобіжного заходу не дозволяють у повній мірі виконувати обов’язки його посади.

Також, за словами адвоката Сергія Коренєва Євгена Грушовця, сторона обвинувачення грубо порушує право Коренєва на захист.

«Сторона обвинувачення і сторона захисту перебувають безпосередньо в місті Києві. У складі сторони обвинувачення перебувають більше десяти людей, а захист інтересів Коренєва здійснюють щонайменше чотири адвокати. Тому з метою реалізації права на правничу допомогу стороною захисту було заздалегідь подано клопотання детективу і прокурору про те, що ми просили надати дозвіл Коренєву на відлучення з міста Миколаєва, щоб він прибув у визначений час до міста Києва для зустрічі з адвокатом», ‒розповів Євген Грушовець.

З його слів, детектив Національного антикорупційного бюро Дмитро Атаманчук відмовив у наданні дозволу Коренєву на виїзд з Миколаєва у зв’язку з тим, що адвокати не обґрунтували можливість проведення таких консультацій онлайн. Після відмови у дозволі на виїзд, зі слів адвоката, вони вирішили звернутися до суду із клопотанням про зміну запобіжного заходу.

Окрім того, зі слів адвоката, сторона обвинувачення зняла інформацію під час спілкування Коренєва з іншим адвокатом Євгеном Павловичем, порушуючи тим самим закон України про адвокатуру та адвокатську діяльність.

«Сторона захисту в цій справі не може бути впевнена в тому, що буде дотримана гарантія адвокатської діяльності зі сторони обвинувачення. І навіть ті телефонні дзвінки, які будуть здійснені під час спілкування Коренєва із адвокатом, не будуть відомі стороні обвинувачення. Тому ми звернулися з клопотанням на дозвіл відвідування Коренєвим міста Києва», ‒ сказав адвокат.

Сторона обвинувачення в свою чергу спростувала твердження адвокатів Коренєва стосовно порушення прав на захист.

Зі слів прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, це вже друге клопотання про відлучення Коренєва з Миколаєва, яке подає сторона захисту. Перше клопотання детектив Атаманчук задовольнив, а на друге відповів відмовою. З його слів, у другому клопотанні йшлося про від’їзд Коренєва до Одеси, проте захисники не змогли довести необхідність виїзду Коренєва до Одеси для реалізації службових повноважень.

«Стороною захисту не доведено, що такі повноваження не є пов’язаними з тими, що зазначені в повідомленні про підозру Коренєву. Крім того, стороною захисту не надано обґрунтувань щодо неможливості комунікації між Коренєвим та іншою підозрюваною особою», ‒ сказав прокурор.

Також, зі слів прокурора, необхідність від’їзду Коренєва до Одеси не була підкріплена жодним наказом або планом роботи. Тому прокуратура стверджує, що клопотання сторони захисту про зміну запобіжного заходу задоволенню не підлягає.

Що відомо

  • 10 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали заступника Миколаївського міського голови, директора ДЖКГ Сергія Коренєва та його першого заступника Олександра Брижатого.
  • 10-11 серпня детективи НАБУ повідомили про підозру всім фігурантам справи. Їх підозрюють у привласненні 26,8 мільйона гривень під час реконструкції Соборної площі у Миколаєві.
  • Миколаївського міського голову Олександра Сєнкевича також викликали до НАБУ для проведення слідчих дій.
  • 11 серпня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід заступнику директора ДЖКГ Миколаївської міськради Олександру Брижатому. За рішенням суду, його триматимуть під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 953 400 грн. Строк тримання під вартою ‒ до восьмого жовтня 2021 року включно.
  • 12 серпня ВАКС обрав запобіжний захід заступнику Миколаївського міського голови, директору департаменту житлово-комунального господарства Сергію Коренєву у справі про привласнення державних грошей. Суд постановив тримати Сергія Коренєва під вартою до 8 жовтня із альтернативою внесення застави у розмірі 3 млн 518 тис. 500 грн.
  • 13 серпня за директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міськради Сергія Коренєва та його першого заступника Олександра Брижатого внесли застави.
  • 18 серпня директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міськради Сергія Коренєва усунили від посади.
Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
74 %
4.6kmh
100 %
Чт
20 °
Пт
23 °
Сб
25 °
Вс
32 °
Пн
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь