Воскресенье, 21 апреля, 2024
ГлавнаяЗдоровьеВчені дослідили, як прогулянки на природі впливають на людський мозок

Вчені дослідили, як прогулянки на природі впливають на людський мозок

Більшість часу свого існування як виду, люди проживали в оточенні природи, а не бетонних джунглів, тому повернення до цих умов позитивно впливає на організм

Вчені довели, що прогулянки на природі позитивно впливають на роботу мозку/Фото: Mohamed Nohassi/Unsplash

Людська історія розгорталася переважно в умовах дикої природи, з розлогими саванами та лісистими річковими долинами, де мільйони років проживали наші предки. Сучасні міста не є звичним середовищем існування для нашого виду, що, як виявили вчені, може негативно впливати на людський мозок. Проте, як показують дослідження, це можна виправити прогулянками на природі.

Деталі

Міста представляють радикально новий вид середовища проживання, яке, попри численні переваги, часто погіршує психічне здоров’я людини. Дослідження пов’язують міське середовище з підвищеним ризиком тривоги, депресії та інших проблем психічного здоров’я, включаючи шизофренію.

На щастя, вчені також натякають на вирішення цієї проблеми: відвідування дикої природи. Навіть нетривалі прогулянки дикою природою, пов’язані з низкою переваг для психічного та фізичного здоров’я, включаючи зниження кров’яного тиску, зниження тривоги та депресії, покращення настрою, кращу концентрацію, кращий сон, кращу пам’ять та швидше відновлення після травм.

Численні наукові дослідження вказують на цю кореляцію, але вчені досі точно не можуть пояснити, які процеси в організмі впливають на те, що на природі люди почуваються краще.

Хорошим місцем для пошуку підказок є мигдалеподібне тіло – невелика структура в центрі мозку, яка бере участь у обробці стресу, емоційному навчанні та реакції “бийся або біжи”.

Дослідження показують, що мигдалеподібне тіло менше активується під час стресу в сільських жителів, ніж у міських, але це не обов’язково означає, що сільське життя спричиняє цей ефект. Можливо, люди, які мають цю рису від природи, краще оберуть життя за містом.

Щоб відповісти на це питання, дослідники з Інституту людського розвитку Макса Планка розробили нове дослідження, цього разу за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (МРТ).

Фото: Lukasz Szmigiel/Unsplash

Дослідники попросили 63 здорових дорослих добровольців заповнити анкети, виконати завдання на оперативну пам’ять і пройти МРТ-сканування, відповідаючи на запитання, деякі з яких були розроблені, щоб викликати соціальний стрес. Учасникам сказали, що дослідження складається з МРТ і прогулянки, але вони не знали мети дослідження.

Потім суб’єктів розділи на дві групи. Одна впродовж години прогулювалася торговим районом Берліна, а інша проводила цю годину в природному середовищі (3000 гектарів берлінського лісу Грюневальд).

Дослідники попросили їх пройти певний маршрут у будь-якому місці, не відхиляючись від курсу та не користуючись мобільними телефонами. Після прогулянки кожен учасник пройшов ще одне МРТ-сканування з додатковим завданням, які викликають стрес, і заповнив ще одну анкету.

Сканування МРТ показало зниження активності мигдалини після прогулянки в лісі, що підтверджує ідею про те, що природа може викликати сприятливий вплив на ділянки мозку, пов’язані зі стресом. І, очевидно, це може статися всього за 60 хвилин. Екологічний нейробіолог Сімона Кюн зазначає:

Результати підтверджують раніше припущений позитивний зв’язок між природою та здоров’ям мозку, але це перше дослідження, яке доводить причинно-наслідковий зв’язок.

Учасники, які гуляли лісом, також повідомили про більше відновлення уваги та більше задоволення від самої прогулянки, ніж ті, хто гуляв містом. Це узгоджується зі скануваннями МРТ та попередніми дослідженнями.

Дослідники також дізналися дещо цікаве про піддослідних, які гуляли містом. Хоча активність їх мигдалини не зменшилася, як у тих, хто гуляв на природі, вона також не збільшилася, попри те, що вони провели годину в жвавому міському середовищі. Тому, можливо, від прогулянки містом рівень стресу не обов’язково зростатиме, але від перебування на природі він точно знизиться.

meta.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
5.1 ° C
5.1 °
5.1 °
60 %
0.3kmh
97 %
Сб
5 °
Вс
8 °
Пн
5 °
Вт
11 °
Ср
11 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь