Вторник, 26 сентября, 2023
ГлавнаяЗдоровьеВчені поділилися одним із способів домогтися довголіття

Вчені поділилися одним із способів домогтися довголіття

На думку вчених, одним із способів досягти довголіття є адекватний, достатній сон – завдяки цьому знижується кількість вікових захворювань

Вчені поділилися одним із способів домогтися довголіття

Багато досліджень показали, що нестача сну збільшує ризик розвитку серйозних захворювань, включаючи ожиріння, діабет, недоумство та серцево-судинні патології – словом, тих вікових проблем зі здоров’ям, які вкорочують людське життя.

«Відсутність адекватного сну пов’язана із скороченням тривалості життя», – констатують науковці.

Видання Oxford Academic опублікувало результати дослідження, автори якого проаналізовали сон і смертність з використанням даних 22-річного спостереження за близнюками (21 268 близнюків віком від 18 років). Досліджувані були поділені на групи залежно від тривалості їх сну: коротка (менше 7 годин), середня або підвищена (більше 8 годин). Вчені зробили висновок, що існує «складний зв’язок між сном і смертністю» у тих випадках, коли тривалість сну є підвищеною або, навпаки, занадто короткою.

Зокрема, недостатній сон і сон довше середнього пов’язані з більшим ризиком виникнення такої вікової проблеми зі здоров’ям, як деменція. У довгожителів, у свою чергу, формується позитивний зв’язок між якістю сну, виживання та старінням.

“Наше дослідження показало, що регулярність режиму сну може допомогти синхронізувати адекватне виділення гормонів і разом зі здоровим раціоном це особливо ефективно сприяє зниженню серцево-судинного ризику та збільшенню тривалості життя”, – резюмували експерти.

Последние новости

Погода

Николаев
ясно
20.2 ° C
20.2 °
20.2 °
56 %
4.2kmh
5 %
Вт
25 °
Ср
25 °
Чт
25 °
Пт
25 °
Сб
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here