11.3 C
Николаев
Воскресенье, 2 октября, 2022
ГлавнаяЗдоровьеВчені попередили чоловіків-курців про рак

Вчені попередили чоловіків-курців про рак

Курці мають нижчий ризик розвитку раку передміхурової залози, але більш високий ризик смерті від цього захворювання. Такі дані було отримано у межах великого популяційного дослідження, проведеного Лундським університетом у Швеції. Дослідники спостерігали за більш ніж 350 000 людей протягом кількох десятиліть і тепер результати опубліковані в журналі European Urology.

Добре відомо, що курці мають підвищений ризик розвитку різних видів раку, але мало досліджень, спеціально присвячених вивченню цього виду раку. Нове велике дослідження може сприяти повнішій картині зв’язку між курінням та ризиком захворювання та смерті від раку простати.

Дослідники використали п’ять шведських популяційних досліджень із інформацією про куріння серед чоловіків. Усього з 1974 року у дослідження було включено понад 350 000 чоловіків. Потім за ними слідкували з використанням кількох національних реєстрів. Вчені використовували дані з національного регістру раку передміхурової залози про тип пухлини при постановці діагнозу, способі виявлення та лікування. За період, охоплений дослідженням, у 24731 учасника розвинувся рак передміхурової залози і 4322 людини померли в результаті цього захворювання.

Серед іншого, дослідники виявили, що протягом того періоду часу, коли простіший тест на рак простати був доступний в рамках рутинних медичних оглядів, ризик розвитку захворювання у курців був знижений. Але це справедливо тільки для локалізованого раку передміхурової залози, форма якого найчастіше виявляється за допомогою безсимптомного тесту на ПСА.

«Вірогідне пояснення нижчого ризику раку передміхурової залози у курців полягає в тому, що вони можуть рідше проходити тест на ПСА. З іншого боку, курці мають більш високий ризик смерті від раку передміхурової залози, що ми спостерігали незалежно від стадія пухлини під час встановлення діагнозу», — розповідає доктор Сільвія Джохемс, перший автор дослідження.

Ризик смерті був приблизно на 20% вищим серед курців, ніж серед чоловіків, які ніколи не курили. Ризик збільшувався ще більше, якщо курці також мали надмірну вагу чи ожиріння. Дослідники кажуть, що тепер важливо визначити причину, через яку курці мають поганіший прогноз, якщо у них розвинувся рак простати.

ukrhealth.net

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
11.3 ° C
11.3 °
11.3 °
82 %
7.6kmh
100 %
Вс
11 °
Пн
9 °
Вт
10 °
Ср
16 °
Чт
19 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here