Понедельник, 20 мая, 2024
ГлавнаяЗдоровьеВчені росказали що прискорює біологічне старіння

Вчені росказали що прискорює біологічне старіння

Про шкоду алкоголю знають всі, але навіть вченим мало що відомо про вплив його на біологічне старіння. Воно, як відомо, тісно пов’язане з так званою кінцевою недореплікацією і залишається його найважливішою причиною.

Попросту кажучи, біологічне старіння залежить від процесу укорочення теломер — кінцевих ділянок хромосом. Річ у тім, що в кожному циклі поділу теломери клітини коротшають через нездатність ДНК-полімерази (ферменту, що бере участь в реплікації ДНК) синтезувати копію ДНК з самого кінця. Вона може лише додавати нуклеотиди до вже існуючої 3 ‘- гідроксильної групи.

Вчені з Оксфордського (Великобританія) і Єльського (США) університетів вирішили визначити взаємозв’язок між вживанням алкоголю і процесом кінцевої недореплікаціі. Свої висновки вони представили в журналі Molecular Psychiatry. Автори роботи використовували дані по 245 354 учасникам, взяті з британського біобанку. Більшість з них вживали спиртне, чотири відсотки були питущими в минулому і тільки три відсотки взагалі ніколи не пили. Більше половини випробовуваних, 51 відсоток, були чоловіками, 49 відсоток — жінками, середній вік склав 57 років.

Вчені використовували метод менделівської рандомізації. Збільшення дози (до 32 одиниць на тиждень) призводило до ще більшого укорочення теломер — до трьох років. З’ясувалося, що в порівнянні з вживанням в тиждень двох великих келихів вина об’ємом 250 мілілітрів (шість одиниць) десять таких же келихів (більше 29 одиниць) за той же проміжок часу були пов’язані з більш стрімким укороченням теломер на один-два роки. Особи, у яких діагностовано розлад, пов’язаний з вживанням спиртного, мали значно меншу довжину теломер в порівнянні з тими, хто не страждав від подібних проблем.

Однак зв’язок між цими фактами виявився значущим тільки для тих, хто вживав більше 17 одиниць алкоголю в тиждень. Укорочення теломер пов’язано не тільки з тим, що людина, наприклад, погано виглядає, але і з такими важкими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера. Тому вчені рекомендують хоча б поступово знижувати дозу алкоголю тим, у кого з цим є проблеми. Навіть такий захід здатний запобігти передчасному старінню.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
18.6 ° C
18.6 °
18.6 °
79 %
2.8kmh
100 %
Пн
18 °
Вт
22 °
Ср
21 °
Чт
22 °
Пт
24 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь