Понедельник, 26 февраля, 2024
ГлавнаяЗдоровьеВчені розкрили користь контрастного душу здоров’ю

Вчені розкрили користь контрастного душу здоров’ю

Контрастний душ є простим та доступним способом зміцнити здоров’я. Вчені перерахували основні переваги відповідної процедури.

Сенс контрастного душу полягає у тому, щоб чергувати нетривале обливання холодною та гарячою водою. У першому випадку відбувається звуження судин, у другому – їх розширення, і в результаті система працює подібно до насоса. Крім того, така практика відбивається на частоті серцевих скорочень. Вчені контрастний душ відносять до пасивної терапії, виділяючи певні переваги. Наприклад, таким чином можна позбутися втоми. Про це говорять спортсмени, які завдяки такій процедурі швидше відновлюються після тренувань. Просто купання у холодній воді не забезпечує такого ж ефекту.

За рахунок контрастного душу можна знизити болючість м’язів, що часто виникає при інтенсивних навантаженнях. Зазвичай для позитивного результату важливо, щоб температура гарячої води була вище 40 градусів. Під час тренувань в організмі починає накопичуватися молочна кислота, яка провокує посилення втоми та хворобливості м’язів. За рахунок контрастного душу можна досягти зниження рівня такої кислоти. Чергування гарячої та холодної води дозволяє зменшити набряки, на що вказують результати дослідження за участю 115 добровольців.

Проте свої ризики у контрастного душа також є. Наприклад, якщо вода занадто гаряча чи холодна, є можливість пошкодити шкіру. Крім того, така процедура призводить до аритмії. Обережніше із зазначеною практикою потрібно бути за наявності проблем із серцем чи тиском, а також при тромбозі глибоких вен чи відкритих ранах. У таких випадках рекомендовано радитися з фахівцем.

ukrhealth.net

Последние новости

Погода

Николаев
переменная облачность
6.2 ° C
6.2 °
6.2 °
95 %
3.7kmh
40 %
Пн
11 °
Вт
13 °
Ср
13 °
Чт
13 °
Пт
9 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here