Суббота, 4 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеВчені виявили, що добавка з енергетиків може сповільнити старіння

Вчені виявили, що добавка з енергетиків може сповільнити старіння

Згідно з новим дослідженням вчених з Університету Сан-Паулу (Бразилія), додавання таурину в раціон може запобігти накопиченню вільних радикалів в організмі людини, уповільнити процес пошкодження та старіння клітин та знизити ризик розвитку хвороб серця, діабету, раку та інших хронічних захворювань. Таурін – це сульфокислота, яка міститься в рибі, молюсках, курці, індичці та яловичині і часто присутня як добавка в енергетичних напоях.

У дослідженні брали участь 24 жінки віком від 55 до 70 років, які випадковим чином були поділені на дві групи. Перша приймала три капсули таурину по 500 міліграм на день протягом 16 тижнів, а друга отримувала плацебо. Ні учасники, ні вчені не знали, до якої групи належав кожен доброволець. Наприкінці дослідження спеціалісти проаналізували зразки крові учасниць.

Результати експерименту, опубліковані в журналі Nutrition, показали збільшення в крові добровольців, які отримували таурин, рівня антиоксидантного ферменту супероксиддисмутази (СОД) майже на 20% та його зниження у групі плацебо. СОД захищає клітини від негативної дії супероксидних радикалів.

Підпишіться на наc у Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Крім СОД, були проаналізовані два маркери окислювального стресу: глутатіонредуктаза, що знизилася в обох групах, і малоновий діальдегід, що збільшився на 23% у контрольній групі і знизився на 4% у групі таурин.

«Ці результати були скромними, але ми вважаємо, що більш висока доза таурину зможе дати переконливіші докази його користі»,

– сказала Еллен де Фрейтас, одна з авторів дослідження.

Переваги та недоліки харчових добавок із таурином все ще вивчаються. Тому приймати їх без медичного нагляду не рекомендується.

Последние новости

Погода

Николаев
небольшой снег
-2.2 ° C
-2.2 °
-2.2 °
93 %
8.5kmh
100 %
Сб
-3 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
Ср
-3 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here