Пятница, 3 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеВчені з’ясували, що годинна прогулянка на природі допомагає впоратися зі стресом

Вчені з’ясували, що годинна прогулянка на природі допомагає впоратися зі стресом

Дослідники з Інституту розвитку людини ім. Макса Планка з’ясували, що годинна прогулянка на природі знижує активність часток мозку, що беруть участь у відповіді на стрес.

Робота опублікована у журналі Molecular Psychiatry, передає freezmi.io.

Автори вивчили активність мозку в областях, відповідальних за обробку стресу, у 63 здорових добровольців до і після годинної прогулянки лісом або на вулиці за допомогою фМРТ. Результати дослідження показали, що після прогулянки на природі активність мигдалеподібного тіла знижується, що дозволяє припустити, що природа благотворно впливає на мозку, пов’язані зі стресом.

Цікаво, що активність мозку після міських прогулянок у цих регіонах не збільшувалася, що свідчить проти поширеної думки про те, що міський вплив викликає додатковий стрес.

Попередні дослідження довели, що життя у місті – фактор ризику розвитку психічних розладів. Водночас у людей, які живуть поряд із природою, інакше працює мозок. Їхня центральна область мозку, мигдалеподібне тіло, менш активна при стресі, ніж у городян. Тобто жителі більш “природних” районів потенційно можуть краще впоратися зі стресом. Але досі не було відомо, чи це викликано впливом природи, чи люди з таким мозком просто воліли жити далеко від міста.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
72 %
2.8kmh
100 %
Пт
-0 °
Сб
0 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here