Воскресенье, 26 мая, 2024
ГлавнаяЗдоровьеВчені знайшли дієвий спосіб боротьби зі стресом

Вчені знайшли дієвий спосіб боротьби зі стресом

Як боротися із стресом / фото: freepik.com

Чи можна в сучасному світі використовувати досвід предків, щоб подолати труднощі 21 століття? Вчені впевнені, що можна і навіть потрібно це робити. В останні роки у світі різко зросла кількість людей з депресією, панічними атаками та проблемами з психічним здоров’ям. Новий експеримент допоміг знайти вихід у цій ситуації.

Про це повідомляє Science Alert.

Науковий експеримент проводили в Інституті розвитку людини імені Макса Планка. У ньому взяли участь 63 людини, всі вони були повнолітніми. Кожен пройшов МРТ-обстеження, заповнив анкету. В анкеті відповідали на питання про стрес і тривоги:

що може викликати тривожний стан;
які події його підсилюють.
Анкети на розгляд журналістам інститут поки не надав, але розповів про особливості експерименту. Людей розділили на 2 групи. Одна група щодня гуляла по годині у величезному парку площею 3000 га. З собою заборонялося брати смартфон, не дозволялося використовувати Інтернет.

Друга група проводила цей час в торговому центрі. Вони гуляли в кафе, ходили по магазинах, перебували в галасливому середовищі й могли використовувати всі блага цивілізації. Всі випробовувані проходили через МРТ по кілька разів: до прогулянок і після.

За результатами даних, ті люди, які гуляли по парку були більш спокійні. МРТ показало, що частина мозку, яка відповідає за обробку стресу у них була в розслабленому стані. Ті, хто гуляв по ТРЦ, поверталися звідти більш нервовими, збудженими.

Усамітнення з природою дозволило по-новому поглянути на психічне здоров’я і способи боротьби з його розладами. Саме так проводили вільний час предки — знаходилися серед лісів. Тепер цей експеримент може стати підґрунтям для нових досліджень, які допоможуть запобігати розладам ментального здоров’я.
planetanovosti.com

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
58 %
4.8kmh
64 %
Вс
22 °
Пн
20 °
Вт
19 °
Ср
20 °
Чт
20 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь