Четверг, 21 сентября, 2023
ГлавнаяЗдоровьеВід високого холестерину та цукру в крові: 4 корисні властивості чорниці

Від високого холестерину та цукру в крові: 4 корисні властивості чорниці

Фахівці називають чорницю однією з найкорисніших ягід. Вона багата на важливі для здоров’я елементи і здатна запобігти ризикам розвитку різних захворювань.

Про головні переваги цієї ягоди розповіли у Клівлендській клініці (Cleveland Clinic).

Багата антиоксидантами

Стрес шкідливий для тіла, особливо якщо йдеться про окисний стрес. Він виникає через присутність молекул, які називаються вільними радикалами. Вироблені природним шляхом внаслідок обміну речовин або через вплив забруднень, сигаретного диму та алкоголю, вільні радикали ушкоджують клітини та завдають шкоди організму. Антиоксиданти відіграють ключову роль зниження впливу окисного стресу.

Багата вітамінами та мінералами

Чорниця є гарним джерелом вітамінів С та К, а також марганцю. Вітамін С сприяє зміцненню імунної системи, а вітамін До допомагає правильному зсіданню крові. Марганець, у свою чергу, також може сприяти зсіданню крові, зміцненню кісток та м’язів.

Читайте також:  Як може виявлятися рак ока: 5 ознак, з якими обов’язково потрібно до лікаря

Може знизити рівень холестерину

Чорниця багата на розчинну клітковину, яка допомагає видаляти жовч з кишечника. Жовч – це відходи, що складаються з декількох речовин, у тому числі холестерину, жовчних кислот, солей, металів та інших, тому її видалення є важливим. “Розчинна клітковина допомагає видалити цей жовч, тому може призвести до зниження рівня холестерину”, – зазначили фахівці.

Потенційно допомагає контролювати рівень цукру в крові

Оскільки чорниця багата на клітковину і містить менше цукру в порівнянні з іншими фруктами, вона не викликає стрибків рівня цукру в крові. Проте потрібні додаткові дослідження впливу чорниці на резистентність до інсуліну.

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
52 %
4kmh
64 %
Чт
24 °
Пт
23 °
Сб
27 °
Вс
17 °
Пн
20 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here