Понедельник, 26 февраля, 2024
ГлавнаяОбществоВідбулася презентація трьох попередніх проєктів реконструкції скверу ім. Шевченка

Відбулася презентація трьох попередніх проєктів реконструкції скверу ім. Шевченка

У Миколаєві пройшла онлайн-презентація перших трьох проєктів реконструкції та благоустрою скверу ім. Т. Г. Шевченка. Про це повідомляється на сайті Миколаївської міськради.

Авторами виступили три групи студентів Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури під керівництвом віце-президента Національної спілки архітекторів України, доктора архітектури Олени Олійник. Робота велася на громадських засадах, без використання бюджетних коштів або міжнародної допомоги.

Олена Олійник зазначила, що вона займається переважно громадськими просторами, і їй було цікаво запропонувати своє бачення розвитку Миколаївського скверу. Разом зі студентами-архітекторами вони спробували поєднати новітні тенденції зі специфікою розвитку Миколаєва.

Перший проєкт був представлений групою Єлизавети Савицької. Розробники вирішили використовувати зв’язок з вулицею Шевченка та історичною забудовою навколо скверу, вигідне розташування, різноманітність дерев у сквері. Але в той же час відзначили слабкі сторони місцевості: насиченість зупинками громадського транспорту, відсутність тіні і відсутність оформлених зон.

Функціональне зонування за цим проєктом передбачає створення зон індивідуального відпочинку, навчання і проведення заходів, а також організацію декількох майданчиків: спортивної та ігрової, для дітей різного віку. У зоні навчання пропонується створити альтанку з сонячними батареями для проведення різних заходів, а поруч з нею — бібліотеку.

У зв’язку з відсутністю в місті нормального водопостачання одним з пунктів була заявлена розробка в сквері альтернативної системи зрошення. Зокрема, запропонована система рекуперації води, яка передбачає використання спеціального покриття доріжок. Потрапляє на таке покриття дощова вода може збиратися в резервуари і використовуватися потім для поливу або прибирання.

Проєкт другої групи представила Марія Дяченко. Студенти позитивно оцінили наявність скульптур у сквері, але при цьому відзначили їх незадовільний стан. Вони підкреслили, що в зеленій зоні багато місця, сквер має вигідне розташування, але в ньому відсутнє культурне життя, а дороги навколо — в аварійному стані.

Студенти запропонували створити там кафе з літньою верандою, дитячий майданчик, громадський сад з теплицею і спортивні зони.

Третій проєкт представила Олександра Лаврук. Автори цієї концепції вважають особливістю зеленої зони її культурну спадщину, популярність серед городян і місце розташування. Слабкі сторони простору, на їхню думку, – зношеність та інфраструктурні проблеми. Студенти запропонували зробити парк, який стане центром суспільного та культурного життя. Вони вважають за доцільне об’єднати розташований поруч сквер Шевченка зі сквером юних героїв, після чого створити кафе, зони для дітей і дорослих, громадський майданчик, а також зону відпочинку «Людина і природа».

Для дитячої зони навчання і розвитку пропонується встановити столи і розбити сад, щоб діти могли доглядати за рослинами і займатися під відкритим небом. Також передбачається створення відкритої галереї, яка стане виставковим майданчиком для місцевих художників.

Що стосується центральної площі скверу, то вона, за задумом авторів, повинна бути трансформаційною і змінюватися відповідно до поточних потреб.

За підсумками презентації Олена Олійник підкреслила, що автори хотіли показати різні можливості території.

«Це не остаточні варіанти, а поки лише бачення того, як можна розвивати той потенціал, який є зараз. Наша мета — зробити Миколаїв місцем щастя, місцем, куди будуть повертатися люди. Я дуже вдячна мерії та управлінню архітектури, що вони вже про це думають. Саме тому ми відгукнулися на цю ідею і будемо далі працювати. А я як віце-президент Спілки архітекторів України з міжнародних питань буду підключати міжнародних спонсорів для реалізації цих проєктів. Це буде запорука того, що люди захочуть залишатися жити в Миколаєві», — зазначила вона.

Раніше повідомлялося, що також на Сухому Фонтані планують реконструювати сквери «Вітрильний» і «Каскадний».

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
6.9 ° C
6.9 °
6.9 °
94 %
3.4kmh
97 %
Пн
11 °
Вт
12 °
Ср
12 °
Чт
13 °
Пт
6 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here