Відбулося третє засідання робочої групи проекту «Концепція ревіталізації Миколаївського суднобудівного заводу». Про це повідомляється на сторінці Центру підтримки бізнесу у «Фейсбуці».
Керівник проекту Ігор Лисицький представив «Деталізацію можливого зонування території МСЗ», яка була сформована на підставі попередніх ідей, пропозицій та обговорень експертів.
«Мета проекту — створення концептуального рішення для відновлення і розвитку підприємства, а також розвитку місцевої економіки, враховуючи сучасні світові тренди ревіталізації промислових територій», – пояснив він.
На лівому березі Інгулу пропонується відкрити наукові центри, офіси і лабораторії, експериментальне і промислове виробництво, склади, торгово-розважальні центри, спортивні споруди, ресторани і кафе, парки. Історичні будівлі повинні бути збережені і відреставровані.
Що стосується правого берега, де зараз знаходиться пустир з недобудованими і розкраденими цехами другої черги заводу, — у експертів поки немає спільної думки, що там можна було б розмістити.
«Якщо у заводу будуть плани на правий берег, підкріплені грошима, то ми, громада, їх розглянемо. Тому що плани можна писати будь-які, але ми розуміємо, що в державі зараз складна ситуація. Пустир на правому березі варто повернути до життя. Там є потенціал для рекреації, комплексної забудови, маломірного суднобудування, спортивних майданчиків», – зазначив виконавчий директор Української Асоціації центрів підтримки бізнесу Артем Ващиленко.
Виконуючий обов’язки директора Миколаївського суднобудівного заводу Валерій Сулима повідомив, що поки підприємство планує розвивати судноремонт на Лівому березі. Але глава Миколаївського осередку Спілки архітекторів України Володимир Сисоєв висловив думку, що на цій території краще створити зону відпочинку, продовжуючи нижню набережну Інгулу, яка зараз також знаходиться на стадії оновлення.
При цьому генеральний директор Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловці і підприємці Миколаєва» Олександр Шпиль заявив, що, на його думку, щодо майбутнього берегів Інгулу слід спочатку запитати думку власника Миколаївського суднобудівного заводу – концерну «Укроборонпром». Однак Артем Ващиленко заперечив, що місто саме має вирішувати, що має бути в центрі Миколаєва.
«Завдання експертної групи — сформувати бачення суспільства. Ми не запитуємо думки «Укроборонпрому». У них немає думки і позиції, і ми не будемо чекати 30 років. Але згодом з уже готовим проектом ми обов’язково звернемося до держави».
Крім того, до обговорення концепції зараз запрошують городян.
«Думка миколаївців дуже важлива. Приєднуйтесь до коментарів! Наша мета — разом будувати майбутнє міста вже зараз!»- сказано в повідомленні.