Пятница, 24 марта, 2023
ГлавнаяЗдоровьеВідтепер хворобу Альцгеймера можна діагностувати за аналізом крові

Відтепер хворобу Альцгеймера можна діагностувати за аналізом крові

Хвороба Альцгеймера (ХА) характеризується зниженням когнітивних функцій, втратою пам’яті, а у важких випадках – порушенням мови та, зрештою, втратою здатності до самостійного життя.

Проблема хвороби Альцгеймера в Китаї

Згідно з оцінками Китайського центру контролю та профілактики захворювань, у Китаї близько 10 мільйонів хворіють на ХА, до 2050 року їхня кількість перевищать 30 мільйонів, що зробить країну першою за кількістю хворих на ХА у світі.

Проте нині жителі Китаю мають низьку обізнаність про ХА, і в цілому низькі показники діагностики (особливо ранньої діагностики) і низькі показники лікування.

Новий метод діагностики хвороби Альцгеймера

Команда професора Чжан Цзіна з першої афілійованої лікарні Медичної школи Чжецзянського університету (FAHZU) співпрацювала з дослідниками Медичної школи Університету Вашингтона над результатами останніх наукових досліджень, заснованих на плазмових позаклітинних везикулах (EV), їх вважають біомаркером для хвороби Альцгеймера.

У цьому дослідженні розроблено стабільний і швидкий метод аналізу для кількісного визначення EVs. Ця технологія вимагає від пацієнта лише невеликої кількості крові та перевіряє зміни кількох маркерів у крові, щоб допомогти в діагностиці ХА.

Зокрема, у дослідженні виявили новий тип біомаркера, який можна використовувати для діагностики ХА – маркер NMDAR2A, який пов’язаний з периферичними нервами. Науковці стверджують, що цей метод можна використовувати для раннього скринінгу ХА у людей похилого віку.

health.24tv.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
11.8 ° C
11.8 °
11.8 °
69 %
3.1kmh
100 %
Пт
17 °
Сб
14 °
Вс
12 °
Пн
10 °
Вт
-1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here