Четверг, 21 сентября, 2023
ГлавнаяЗдоровьеВиявлено нову причину хвороби Альцгеймера

Виявлено нову причину хвороби Альцгеймера

Нове дослідження, проведене під керівництвом вчених з Манчестерського університету, показало, що порушення у роботі кровоносних судин мозку можуть сприяти розвитку хвороби Альцгеймера

Виявлено нову причину хвороби Альцгеймера

Протягом десятиліть провідна гіпотеза, що лежить в основі більшості досліджень хвороби Альцгеймера, була спрямована на шляхи зниження накопичення токсичних амілоїдних білків у мозку. Проте всі препарати, покликані або запобігти накопиченню цих бляшок, або зруйнувати існуючі скупчення, зазнали невдачі на тій чи іншій стадії клінічних випробувань на людях.

Так, зростає кількість дослідників, які розробляють альтернативні гіпотези. Подумавши, група вчених з Манчестерського університету зосередилася на вивченні взаємозв’язку між зниженням кровотоку в мозку та хворобою Альцгеймера.

За допомогою мишачих моделей нове дослідження показало, що артерії в мозку можуть бути звужені типом амілоїдного білка під назвою амілоїд-1-40. Передбачається, що коли ці артерії звужуються, мозок не отримує достатньо кисню або поживних речовин, і цей механізм може грати роль зниження когнітивних здібностей, пов’язаних з хворобою Альцгеймера.

Звичайно, на даний момент це лише припущення та дослідження на тваринах. Першим кроком буде з’ясувати, чи працює цей механізм у людей, а потім розробити фармакологічний спосіб відновлення нормальної функції.

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
52 %
4kmh
64 %
Чт
24 °
Пт
23 °
Сб
27 °
Вс
17 °
Пн
20 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here