Четверг, 13 июня, 2024
ГлавнаяПолитикаВладислав Дмитрів: «Україна - понад усе», або Про життя, запрограмоване на...

Владислав Дмитрів: «Україна — понад усе», або Про життя, запрограмоване на служіння людям

Ганна Король

Владислав Дмитрів, голова Баштанської районної державної адміністрації, сенсом свого життя обрав служіння Україні. Причому на своїй малій Батьківщині, де появився на світ. Село Висунськ з того часу стало для нього колискою та оберегом, а рідний край — джерелом мудрості, великої працездатності та постійного спонукання до дії. Можливо, маючи такий великий потенціал, незмінну громадянську позицію, високий професійний рівень менеджера-управлінця, міг би досягти більшого на посадовому рівні. Та він ніколи не переслідував і не переслідує цю мету. Саме у служінні рідному краю віднайшов себе, де успішно трудиться, присвятивши своє життя людям.

Для довідки
Владислав Мирославович Дмитрів народився у робітничій сім’ї 21 лютого 1972 року. Закінчив Висунську середню школу, після чого працював учителем фізичного виховання Білокриницької восьмирічної школи.
1990 — 1992 роки — служба в лавах Збройних сил України. Після демобілізації вступив до Миколаївського державного педагогічного інституту на факультет фізвиховання. Водночас працював учителем фізичної культури Любомирівської середньої школи (до вересня 1993 року).
Підприємницьку діяльність започаткував у 1995 році та успішно її здійснював до 2006 року. Цю роботу з 1997 року успішно поєднував, будучи начальником караулу в ДПЧ-19 смт Березнегувате (до липня 1999 року).
З червня 2005 року обирає незмінний шлях служіння людям.

Я не була певна, що у вирі бурхливого та проблемного сьогодення Владислав Мирославович знайде час для зустрічі. Та він погодився на інтерв’ю, заздалегідь уточнивши для цього обмежений до хвилини термін. У нашу розмову постійно вклинювалися дзвінки його мобільного: телефонували керівники територіальних громад Баштанщини, воїни АТО, громадські діячі… Питання — різні: від створення батальйону самооборони до господарчих, котрі є нагальними і невідкладними, бо за ними — люди, їхні долі, їхнє життя.

— В такому ритмі давно працюєте? — цікавлюсь у співрозмовника.
— Практично з 2005 року, коли земляки обрали мене на посаду Висунського сільського голови. Через рік мене було переобрано на цій посаді. Тобто менше ніж за рік я мав продемонструвати свої управлінські здібності, господарські можливості та багатогранність діяльності. І люди дали цьому високу оцінку, котра називається довірою. Втретє земляки обрали мене на цю посаду в дві тисячі десятому році. Що сприяло успішній діяльності? Можу з певністю сказати: я ніколи не боявся брати на себе відповідальність. Жодного разу не підвів тих, хто в мене повірив. Є така проста формула: щоб за тобою йшли — спочатку сам прокладай шлях. А водити народ манівцями та солодкими обіцянками — це дорога у нікуди, чи то мова йде про високого посадовця, чи про керівника найнижчої управлінської ланки. Завжди дорожу своїм ім’ям, воно — найцінніший скарб, котрий передам у спадок нащадкам.

— Березнегуватську районну державну адміністрацію Ви очолили в 2014 році?
— Так, мені було запропоновано цю посаду, тому довелося скласти повноваження голови Висунської сільської ради. Та я не підвів своїх земляків, бо лишився на рідній землі, в рідному краї. Як кажуть, де родився, там і пригодився. Так вийшло, що я іду по життю, немов весь час перебуваю на передовій. Та жодного разу не пасував перед труднощами, не перекладав вантаж проблем на своїх підлеглих. Важливо — йти на повний зріст. У військових є таке прислів’я: сміливість в тому, щоб не впасти до вистрілу. І в прямому, і в переносному сенсі це дійсно так, бо страх — поганий порадник, перед чим би він не виникав.

-Кажуть, що влада здатна зіпсувати людину. Як Ви вважаєте, це дійсно так?
— Ми тут усі, мов на долоні: все видно, що робимо. І йти потрібно з Україною в серці, тоді не схибиш і нікого не підведеш. Все залежить від пріоритетів, від цілісності душі. Та й подібні метаморфози швидко візуалізуються, бо все таємне стає явним. Я знаю ціну шматка хліба, бо вмію і землю орати, і комбайном урожай збирати.
Для мене крісло та посада — не самоціль, а можливість привнести у життя людей те, до чого вони прагнуть. Розумію, що сподівання більшості затиснуті в рамки найкоротших термінів, а це з об’єктивних причин здійснити не реально. А скільки ще є проблем? Низький рівень пенсійного забезпечення, заробітних плат є причиною невдоволення населення. Я розумію кожну людину, та далеко не від кожної маю розуміння на свою адресу як представника влади. Дивна річ: тільки отримуєш посаду, так навколо себе чуєш низку нарікань та незадоволення, ніби ти винен у всіх смертних гріхах. Тому, крім виконання функційних обов’язків, маю працювати на відродження довіри до влади. І тут вже не до «попередників»: знав, куди йшов, — працюй на повну силу, віддавай себе Україні, бо хто ж, як не я, хто ж, як не ми?

— Ми їхали до Баштанки по хорошій дорозі та згадували, що донедавна було на її місці. Якими здобутками може похвалитися Баштанщина? Що зроблено та який план соціально-економічного розвитку району на найближчу перспективу?
— Щоб розвивати край, розбудовувати район, маємо наповнювати бюджет. З метою збільшення надходжень податків і зборів до бюджетів територіальних громад Баштанського району створено робочу групу по виявленню фактів систематичної несплати податків, проведенню відповідної роботи з неплатниками податків щодо погашення податкового збору. З цією метою постійно проводиться аналіз сплати податків і зборів на відповідних територіях та дотримання ними зобов’язань по сплаті податків і платежів до місцевих бюджетів. Розглядається питання щодо погашення наявної заборгованості до місцевих бюджетів громад та недопущення утворення нової.
Ми повинні навчитися жити згідно наявності коштів. Як приклад — створення Центру надання адміністративних послуг. Моїм розпорядженням голови райдержадміністрації від 04.06.2021 № 143-р затверджено склад робочої групи з питань сприяння розвитку центрів надання адміністративних послуг Баштанського району та передачі майна державної/комунальної власності; пропозиції щодо передачі іншого окремого індивідуально визначеного майна ЦНАПів з державної у комунальну власність територіальних громад Баштанської, Снігурівської міських рад та Березнегуватської, Казанківської селищних рад передані до облдержадміністрації для узагальнення пропозицій по Миколаївській області та передачі до Міністерства економіки України.
Розпочавши розмову про соціально-економічний розвиток Баштанського району, неможливо не згадати депутата Верховної Ради України Ігора Петровича Негулевського, адже за його сприяння в 2021 році надано територіальним громадам понад 38 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету. Зважаючи на реалії сьогодення, складну ситуацію з пандемією рекордну суму коштів нардеп направив на опорну лікарню Баштанського району для придбання сучасного медичного обладнання.
Громади побачили разючі зміни в життєдіяльності своїх населених пунктів. Адже відбуваються ремонтні роботи приміщень і дахів шкіл та дошкільних навчальних закладів, лікарень, реконструкція системи газопостачання шкіл, монтаж пожежної сигналізації навчальних закладів та інше.

Для довідки
За рахунок місцевих бюджетів та програм розвитку місцевого самоврядування 2021 року виділено кошти по 8 територіальних громадах, а саме: Баштанській, Володимирівській, Казанківській, Широківській, Березнегуватській, Снігурівській, Вільнозапорізькій, Привільненській.
Протягом 2021 року завершено реалізацію 23 інвестиційних проєктів регіонального розвитку, кошторисна вартість об’єктів згідно проєктної документації складає 14560,354 тисячі гривень.
У ході реалізації інвестиційні проєкти мають найсуттєвіший вплив на соціально-економічний розвиток Баштанського району, фактичні значення індикаторів оцінки результативності виконані на 95%. Більш детально про те, чим живе Баштанський район, можна дізнатися за посиланнями: https://bashtanka.mk.gov.ua/

Україна починається з кожного із нас. Адже ні президент, ні голова адміністрації чи староста не повинні прибирати біля житлових будинків, погодьтеся! А що маємо навколо? Миколаївщина потоне в морі сміття, а екологія «подякує» людям ростом онкологічних та інших небезпечних проблем.

Для довідки
Станом на 01.01.2022 року на території Баштанського району ліквідовано 361 несанкціоноване сміттєзвалище, обсяг зібраних відходів становить 1960 кубічних метрів.
Новобузькою та Снігурівськими територіальними громадами планується реалізація високотехнологічних проєктів з переробки твердих побутових та небезпечних відходів:
Новобузька міська рада — проєкт ТОВ «Новобузький завод з переробки відходів» — реалізація даного проєкту дозволить поліпшити екологічну ситуацію в громаді і прилеглих територіях району, підвищити рівень економічної та енергетичної незалежності громади, забезпечити додаткові надходження до бюджету громади і створити понад 48 нових робочих місць, потужність проєкту 8925 тонн/рік, орієнтовна вартість — 6,0 млн євро;
Снігурівська міська рада — проєкт «Комплекс з управління твердих побутових відходів із застосуванням інноваційних технологій на території Снігурівської міської територіальної громади» — реалізація даного проєкту дасть можливість забезпечити екологічну очистку території від відходів шляхом застосування інноваційних підходів з управління, знешкодження та утилізації ТПВ, загальний обсяг прийнятих відходів складає 129 720 тонн ТПВ, орієнтовна вартість — 4 900 000 гривень.

— Я не знаю, чи є таке питання, котре не було б наразі нагальним, важливим та пріоритетним. Яка Ваша думка щодо цього?
— За роки незалежності українці набули не притаманної, як мені здається, риси: безгосподарності. Вони розучилися працювати, як би це для когось неприємно не звучало. Працездатне населення їде за кордон, бо там отримують кращу зарплату. Але, повернувшись додому, ті гроші в розвиток не вкладають. Надія на молоде покоління, котре є тими європейцями, що запровадять кращі світові цінності на теренах держави. І тоді всі пріоритетні питання будуть вирішені: і запровадження енергоефективності, і втілення економічної безпеки, і привнесення у життя високого рівня освіти та культури…
Нам потрібно розвернути ситуацію, щоб кошти вкладалися в економіку, в будівництво підприємств, що випускатимуть конкурентоспроможну продукцію на світовому ринку. Тоді і робочі місця створимо, і Україну європейську зробимо.
— Чи маєте Ви особисто рецепт об’єднання українського народу?
— Питання надважливе. Доки не усвідомить народ, що в єдності — сила та міць держави, збереження її цілісності, — так і будемо перетягувати ковдру з політичних уподобань, так і дивитимуться українці вороже один на одного.
Перед загрозою повномасштабного нападу путінських військ чи об’єдналися політики? Отже, робімо висновки: Україна їм потрібна чи власні амбіції? Яким, вибачте на слові, поросячим вищанням кричали, що дороги не потрібно будувати. Говорили, що з COVID-19 не справимося. Ми все змогли. Бо є високі цілі, в тому числі — порятунку держави.

Для довідки
Проведено торги, визначено переможця та розпочато підготовчі роботи по будівництву мостових переходів через р. Інгулець на автодорогах: — О151909 Казанка — (Р-47) — Новотимофіївка (вартість 62545474,00 грн) та — О151901 Снігурівка — Тамарине — Безіменне (вартість 34069101,00 грн). Загальна вартість робіт складає 96614575 грн з ПДВ, роботи мають виконати до кінця 2022 року.
Планується капітальний ремонт мосту через р. Висунь на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення О151207 (Казанка — (Р-47)) — Шевченкове, вартість 28642960,00 грн.
Розробляється ПКД на проведення капітального ремонту автомобільного мосту через річку Інгул в с. Привільне та ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення Лук’янівка — Привільне — залізнична станція Новополтавка та двох ділянок Баштанка — Березнегувате на протяжності 9,606 км.
У 2021 році за кошти державного бюджету відремонтовано багато комунальних доріг.
Виконано ремонтно-експлуатаційні роботи на обласних автомобільних дорогах загального користування місцевого значення району: Червоний Став — Маліївка — (Казанка — (Р-47)); (Олександрівка — Миколаїв) — Кашперо-Миколаївка-Привільне; Казанка — залізнична станція Казанка — Новоолександрівка; під’їзд до міста Баштанка; Лук’янівка — Привільне — залізнична станція Новополтавка; (Миколаїв — Херсон) — Любомирівка — Першотравневе — (Казанка) та інші. Влада не говорить, а діє, і в цьому її сила та правда.

— Ювілейна дата довжиною у півстоліття як Вами сприймається? Чи хотіли б щось поміняти в житті, якби була така можливість?
— Мною ця дата сприймається як площадка для нових стартів та нових досягнень. Міняти… Навряд чи! Бог дав мені чудових батьків, нині вони — на пенсії за віком. Я вже тридцять років у шлюбі з дружиною, виростили прекрасну доньку, дочекалися онука. Дякую моїм рідним за підтримку та любов, котру я постійно відчуваю від них. У власному житті я б не погодився на зміни ні за які блага світу! Україна потребує докорінних змін, котрі ми називаємо реформами. Процес болючий, але потрібний. Маємо пройти і цей шлях, адже світло в кінці тонелю є, і воно — в перспективі незалежної нашої України. Я переконаний, що в державі все налагодиться. Світ визнав Україну як державу. «Ми є народ, якого правди сила ніким звойована ще не була». Так сказав поет. Так відчуваємо і ми — вільні громадяни вільної держави. Лише з Україною та її народом бачу своє сьогодення і майбутнє.
— Щиро дякую за можливість поспілкуватися. Прийміть наші найщиріші вітання з днем народження.

Ганна Король.
Миколаїв — Березнегувате.

Источник

Последние новости

Погода

Николаев
небольшой дождь
12.3 ° C
12.3 °
12.3 °
81 %
1.5kmh
100 %
Чт
15 °
Пт
16 °
Сб
21 °
Вс
23 °
Пн
16 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь