Не секрет, що наш мозок харчується глюкозою. Виходить, що багато цукру корисно для мозкової активності, але шкідливо для решти організму?
Вплив цукру на мозок
Важливо наголосити: наш мозок звикає до певного рівня цукру крові. Саме тому пацієнти з декомпенсованим діабетом протягом тривалого часу на швидке зниження цукру крові до норми реагують вкрай негативно: слабкістю, запамороченнями, головним болем, відчуттям страху та іншими симптомами гіпоглікемії.
Що стосується заборони на цукор або його обмеження в харчуванні, варто зазначити, що паливом для мозку є не лише глюкоза/цукор, а й жири.
І ще один важливий момент: глюкоза – це не лише цукор! Джерелом глюкози для організму є складні/повільні вуглеводи.
Швидкі вуглеводи (солодощі, борошняне, шоколад, мед) дають швидку енергію. Рівень глюкози в крові підвищується дуже швидко, енергія закінчується також швидко, але вуглеводний обмін порушується. Це шлях до діабету.
Повільні вуглеводи (ягоди, деякі фрукти, каші, сірий хліб, макарони з твердих сортів) підвищують рівень цукру в крові повільно, різких стрибків інсуліну не відбувається. Складні вуглеводи дають тривале відчуття насичення, як корисні жири.
Намагайтеся вживати вуглеводи, поєднуючи їх з білками та жирами, а також обов’язково додавайте клітковину.