Вже “традиційно”палали вчора відкриті території, повідомляють в ДСНС області.
Таких пожеж виникло 29 на загальній площі понад 36 га. Також зареєстровано 7 пожеж у житловому секторі.
Ліквідовували займання підрозділи ДСНС та місцеві пожежні охорони. Спільними зусиллями від вогню вдалось врятувати 11 житлових та 5 дачних будинків, 3 гаражі та 1 літню кухню.
Від ДСНС працювали понад 120 вогнеборців, 36 спецавтомобілів.
Сьогодні, 17 вересня в Україні відзначають День рятівника, тобто працівників ДСНС, яке в народі раніше було відоме, як День працівників цивільного захисту, яке відзначалося в Україні 17 вересня щорічно з 2004 по 2007 роки.
У 2024 році День рятівника об’єднує людей багатьох професій, зокрема працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, а також громадян, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей.
Варто наголосити, що завдання, які стоять перед національними службами цивільної оборони більшості країн світу, пов’язані сьогодні переважно з проблемами мирного часу, що дозволяє говорити саме про цивільний захист населення, а не про цивільну оборону.
Однак з початком війни в Україні рятувальники продовжують забезпечувати не лише цивільний захист, а й цивільну оборону та допомагають іншим профільним службам у подоланні проблем пов’язаних з російської військової агресією.
ДСНС України забезпечує ліквідацію наслідків російських обстрілів, гасіння пожеж, порятунок людей з-під завалів, розмінування нашої української землі, знищення російських боєприпасів, доправлення гуманітарної допомоги на деокуповану територію, а також відновлення критичної інфраструктури та мереж.
Історія свята
З 1995 по 2004 в Україні відзначалося професійне свято День працівника пожежної охорони. Свято було введене згідно з Указом Президента України від 2 січня 1995 № 7/95.
З 1998 по 2003 в Україні відзначали також професійне свято День рятівника. Свято було встановлено Указом Президента України “Про День рятівника” від 22 жовтня 1998 № 1170/98 та відзначалося щорічно в останню суботу жовтня.
Відомо, що свято було встановлено в Україні “ураховуючи значний внесок пожежних та аварійно-рятувальних формувань і служб у справу захисту населення та територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру” згідно з Указом Президента України “Про День працівників цивільного захисту” від 27 серпня 2004 р. № 1010/2004. Із встановленням Дня працівників цивільного захисту були скасовані День працівників пожежної охорони та День рятівника.
Таким чином, у 2004 році працівники пожежної охорони відмітили своє професійне свято двічі.
Зазначається, що святкування Дня працівників цивільного захисту було скасовано у 2008 у зв’язку з поновленням Дня рятівника згідно з Указом Президента України “Про День рятівника” від 12 вересня 2008 р. № 830/2008.
Так, 12 вересня 2008 року було встановлено свято “День рятівника” указом Президента України на підтримку ініціативи громадськості та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
12 вересня 2008 Президент України своїм указом скасував День працівників цивільного захисту, натомість встановивши День рятівника. Свято є не лише професійним, оскільки його відмічають також громадяни, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей.
Відом, що Кодексом цивільного захисту України головним аварійно-рятувальним підрозділом держави визначено Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту України Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…