Вторник, 25 июня, 2024
ГлавнаяАктуальноУ Миколаєві екологи привертають увагу до стану річок

У Миколаєві екологи привертають увагу до стану річок

Стан річок на Миколаївщині не дозволяє їм самоочищуватися. Це призводить до цвітіння води, від чого стає нестача кисню та гине риба.

Про це розповіла екологиня, викладачка Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Інна Тимченко.

За словами екологині, стан водойм Миколаївщини погіршується, показники перевищують норми, здатність водойм до самоочищення знизилася, зараз вона в критичному стані.

«При будь-яких аварійних ситуаціях, скидах водойми вже не можуть ефективно справлятися, самоочищуватися, а це здатність будь-якої живої системи самолікуватися. Це призводить до того, що велика кількість мікроводоростей починає розмножуватися, у водоймах відбувається, цвітіння води, стає нестача кисню і гинуть риба та планктон», — розповіла Інна Тимченко.

10 вересня 2021 року по річках Миколаєва відбувся рейд з виявлення незареєстрованих стоків. Учасниками рейду були екологи, представники райадміністрацій, Комунального підприємства «Миколаївводоканал». Під час рейду були відібрані проби води.

«Результати незабаром будуть оприлюднені. Ми могли тільки зафіксувати, що є місця зі скидами. Ми не можемо зараз сказати, що саме скидається з приватних будинків. Наприклад, стоки з кухні, коли у водойми можуть потрапляти поверхневоактивні речовини, фосфати або скиди після миття машини», — сказала Інна Тимченко.

Під час рейду виявили, що у Миколаєві не дотримується водоохоронна зона, берегові смуги забудовані.

«А саме вільні берегові смуги забезпечили б зменшення небезпечного впливу на водойму. А підсумок — ми втрачаємо наші водні ресурси», — розказала Інна Тимченко..

Відповідно до статті 59 Кодексу України про адміністративні порушення за забруднення і засмічення вод на громадян може бути накладено штраф у розмірі від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів громадян (від 51 грн до 119 грн — ред.) і посадових осіб – від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн до 136 грн — ред.).

Інна Тимченко вважає, що штрафи — це один з методів, який дозволить зменшити навантаження на водні об’єкти, але їх потрібно збільшувати.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
20.3 ° C
20.3 °
20.3 °
63 %
3kmh
91 %
Вт
22 °
Ср
24 °
Чт
25 °
Пт
27 °
Сб
29 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь