Моніторингова група «Озон» Центру громадянських свобод провела дослідження укриттів в українських містах за критерієм доступності. Волонтери відвідали захисні споруди і в Миколаєві.
Дослідження проводили з вересня до грудня 2023 року. Участь в кампанії взяли понад сто волонтерів, які відвідали найбільші міста такі як Київ, Одеса, Львів, Луцьк, Черкаси, Миколаїв та Шостку. В поле зору волонтерів потрапили близько пів тисячі укриттів.
Захисні споруди перевіряли за декількома критеріями: доступність – чи легко знайти укриття та чи воно відкрите, а також за якістю та станом приміщення всередині.
За даними на запит до Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради станом на березень 2024 року, у фонді захисних споруд цивільного захисту обліковано:
-222 сховища
-110 найпростіших укриттів
У місті волонтери ОЗОНу перевірили 30 укриттів. Зафіксовані дані показують значну проблему з доступністю укриттів, яка стосується маркування укриттів, а також наявності пандусів, що забезпечило б доступ для маломобільних груп населення. Оскільки лише 2 укриття були відчинені, це не дозволило якісно перевірити умови всередині укриттів та оцінити загальний стан.
«Зафіксовані дані показують значну проблему з доступністю укриттів, яка стосується маркування укриттів, а також наявності пандусів, що забезпечило б доступ для маломобільних груп населення. Оскільки лише 2 укриття були відчинені, це не дозволило якісно перевірити умови всередині укриттів та оцінити загальний стан», – йдеться у звіті моніторингової групи «Озон».
Найкраща ситуація з укриттями в Черкасах, Луцьку та Одесі. Дещо гірша ситуація з захисними спорудами в Києві, Шостці та Львові. Миколаїв не отримав жодного балу, оскільки в місті були відчинені лише два укриття.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…