Пятница, 6 декабря, 2024
ГлавнаяАктуальноУ Миколаєві підвищений рівень формальдегіду в повітрі: що відомо

У Миколаєві підвищений рівень формальдегіду в повітрі: що відомо

Фахівці Обласного центру з гідрометеорології повідомляють, що в Миколаєві середньодобова концентрація формальдегіду в повітрі перевищує встановлені норми, втім не є критичною.

Формальдегід — це безбарвний газ, що потрапляє у повітря з промисловими викидами, згорянням пального тощо.

Про це, шостого березня, розповіла завідувачка сектору спостереження за забрудненням атмосфери повітря Світлана Шепель.

Підвищений рівень формальдегіду у Миколаєві: причини і норми

Формальдегід — це газ з подразливим запахом. Отруєння ним проявляється через слабкість, головні болі, безсоння та прискорене серцебиття, розповідає Світлана Шепель.

“Це може бути і опалення, люди багато перейшли на пічне опалення. Це може бути і неякісний газ, неякісний бензин, неякісна соляра. Формальдегід у нас завжди був, протягом 10 років так точно, він був дуже високий”, — каже Світлана Шепель.

З екологічних міркувань житель Миколаєва Іван у 2020 році придбав собі електромобіль. Чоловік говорить, обирав авто, що менше завдає шкоди довкіллю.

“Двигун внутрішнього згорання працює, викиди CO2, це шкідливо для нашого міста, в котрому мало зелених насаджень залишається. Використання електромобіля — це майбутнє, я так думаю”, — говорить Іван.

Зі слів завідувачки сектору спостереження за забрудненнями, існують дві різні гранично допустимі концентрації: середньодобова, що становить 0,003 міліграми на метр кубічний та максимальна разова — 0,035.

У місті є чотири пункти спостереження за повітрям. Влітку, через меншу кількість опадів, рівень формальдегіду вищий, розповідає Світлана Шепель.

“Формальдегід, звичайно, він ще залежить від температури. Ми, коли рахуємо концентрації, то враховується і температура, і тиск, напрям і швидкість вітру. Це все враховується, коли обраховуються концентрації. Повітря у нас відносно чисте, і панікувати взагалі немає сенсу”, — говорить фахівчиня.

Способи протидії підвищенню рівня формальдегіду

Екологиня Інна Тимченко говорить, на збільшення рівня формальдегіду впливає вирубка тополь. Зі слів жінки, саме тополі та платани — найкращі очисники повітря для південних регіонів.

“Тополя бореться із забруднювачами. Завдяки своїй структурі листя вона краще, ніж інші дерева поглинає гази. Одна тополя виробляє десь 140 кілограмів кисню в рік у середньому. На другому місці був клен, десь 100 з чимось поглинає вуглекислого газу і акумулює десь понад 50 кілограмів кисню за рік”, — розповідає Тимченко.

Замінити тополі на альтернативні дерева-очисники неможливо, пояснює екологиня, тому є потреба їх висаджувати.

“Головне — зберегти ті дерева, що у нас є. Насправді великі дорослі дерева — більш корисні, а зараз нам це дуже-дуже необхідно, тому що дрібнодисперсний пил, окрім формальдегіду, вважається невидимим ворогом номер один, ми його не бачимо. Але це все осідає у нас в легенях”, — додає спеціалістка.

Заступник директора комунального підприємства “Миколаївські парки” Максим Доргаліс говорить, вирубувати тополі в місті почали у 2022 році.

“Наприклад, по вулиці Курортній, де ми бачимо великий ряд насаджень тополь, по іншій стороні дороги теж. От тополя, вже видно, що верхівка її дуже вже набула сухого вигляду, що вже є аварійним при шквалі вітру”, — пояснює посадовець.

Поширити це:

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-0.6 ° C
-0.6 °
-0.6 °
83 %
3.6kmh
92 %
Пт
-1 °
Сб
3 °
Вс
5 °
Пн
4 °
Вт
1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь