У Миколаєві об’єднають ліцеї №1, №58 та школи №2 та №1. Також гімназія №21 у Малій Коренисі стане початковою школою.
Відповідні рішення погодили члени комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту Миколаївської міської ради у вівторок, 28 травня.
Раніше повідомлялося, що миколаївський ліцей №5 планують приєднати до ліцею №22, щоб зберегти педагогічний колектив.
Крім того, приєднання очікує і ліцей №1. Його об’єднають з ліцеєм №58.
За словами очільниці управління освіти Миколаївської міської ради Ганни Личко, причина — збереження педагогічного колективу, адже «важко набирати дітей до 10-го класу».
Також члени комісії погодили об’єднання початкових шкіл №2 та №1. Ганни Личко зазначила, що у обох школах відсутні укриття, тому діти не зможуть вийти на навчання.
«Під час відкриття шкіл в очному режимі, буде відтік дітей у цих двох школах у зв’язку з бажанням здобувати освіту очно. Будемо мати ще меншу кількість дітей у цих школах», — додала вона.
Крім того, планується понизити статус гімназію №21 у Малій Коренисі до початкової школи.
«Сьогодні у гімназії навчається 145 дітей у 9 класах. Взагалі відсутній підвал, як на території гімназії, так і на території дитячого садка. Захисну споруду треба будувати. Спонсори шукають, але донорів поки немає. У свою чергу у гімназії у сусідньому населеному пункті, за 7 кілометрів, вже є облаштоване захисне укриття. Тому пропонується понизити ступінь з гімназії до початкової школи та забезпечити дітям підвезення на навчання до сусідньої школи. А 5-9 класам запропонувати дистанційну форму навчання в одній із інших шкіл», — пояснила Ганни Личко.
Реорганізація шкіл у Миколаєві
Згідно з реформою закладів загальної середньої освіти, де будуть старші класи (10-11, а потім і 12) перетворюються на ліцеї. В гімназіях будуть навчати дітей лише 9 класів. При цьому ліцеїв буде значно менше, ніж шкіл, де були старші класи. Тобто у частині закладів, що стають гімназіями, 10 та 11 класи просто ліквідовуються.
Наразі триває поступовий перехід від одинадцятирічної до дванадцятирічної середньої освіти, і результатом реформи має стати здобуття освіти на трьох рівнях:
-початкова освіта тривалістю чотири роки;
-базова середня освіта тривалістю п’ять років;
-профільна середня освіта тривалістю три роки.
До 1 вересня 2027 року засновники мають створити ліцеї, забезпечити їх педагогічними працівниками та всім необхідним для повноцінного функціонування.
Джерело
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…