Четверг, 18 апреля, 2024
ГлавнаяАктуальноУ Миколаєві планують встановити загальнобудинкові лічильники водопостачання

У Миколаєві планують встановити загальнобудинкові лічильники водопостачання

До 1 серпня 2022 року всі багатоквартирні будинки в Миколаєві мають бути оснащені комерційними вузлами обліку водопостачання.

Це лічильники, що забезпечують загальний облік споживання води в усьому багатоквартирному будинку.

Про це розповіла речниця міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» Ірина Крісанова.

За словами Ірини Крісанової, чинне законодавство зобов’язує встановити такі загальнобудинкові лічильники.

«Є певна різниця між показаннями квартирних лічильників і комерційного загальнобудинкового лічильника. Це може бути пов’язано з незаконним використанням води. Зокрема, це пристрої, які громадяни встановлюють на лічильник, щоб зменшити свої витрати. Це несвоєчасна передача показань, тому що ми не будемо мати змогу розрахувати фактично витрачену кількість води в окремій квартирі. І це внутрішньобудинкові витоки», – розказала Ірина Крісанова.

За словами Ірини Крісанової, спочатку для кожного будинку розроблять окремі технічні умови встановлення вузла обліку і від цього залежатиме його вартість. Після цього «Миколаївводоканал» повідомить співвласникам багатоквартирного будинку про намір встановити такий вузол і його вартість. Потім протягом двох місяців мешканці мають ухвалити рішення, яким чином цей прилад обліку встановлять.

«Є декілька варіантів. Вони погоджуються з умовами, викладеними у повідомленні та цей прилад встановлює підприємство. Вони можуть офіційно відмовитися від послуг «Миколаївводоканалу» і встановити його самостійно, але власними коштами. Третій варіант: найняти організацію, яка встановить цей вузол за окрему плату членів ОСББ. Можуть і взагалі проігнорувати, але у будь-якому випадку до 1 серпня водоканал прийде встановлювати такий вузол обліку», – розказала Ірина Крісанова.

Зі слів Ірини Крісанової, витрати “Миколаївводоканалу” на оснащення багатоквартирних будинків вузлами комерційного обліку води включаються до складу тарифів на централізоване водопостачання, крім випадків, якщо такі вузли встановили співвласники будинку.

Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно встановили вузол комерційного обліку, то підприємство “Миколаївводоканал” відшкодує фактично сплачені ними кошти на оснащення будинку таким приладом у рахунок майбутніх платежів за воду.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
3.6 ° C
3.6 °
3.6 °
96 %
5.7kmh
100 %
Чт
7 °
Пт
8 °
Сб
12 °
Вс
12 °
Пн
10 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь