Практично всі вихованці тренерки-реабілітологині з адаптивного футболу Яни Манчик виїхали з родинами з Миколаєва після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. З дванадцяти вихованців вже виїхали десять, переважно за кордон: до Польщі, Німеччини, Італії. Зараз жінка займається волонтерською діяльністю.
Про це Яна Манчик розповіла кореспондентам Суспільного.
За словами тренерки, вона займалася з дітьми, котрі мають ментальні порушення. Крайнє тренування провели 22 лютого, заплановане на 24 лютого вже не відбулося.
«Війна зруйнувала плани багатьох людей, було боляче розлучатися з вихованцями, ми як одна сім’я. Вони із задоволенням відвідували тренування. Для дітей з ментальними порушеннями така форма реабілітації дуже ефективна і дає чудові результати», — говорить Яна Манчик.
Зі слів Яни Манчик, з дітьми з ментальними порушеннями вона займається приблизно два роки. Спочатку вихованців було шестеро, згодом почали долучатися інші.
«Приходило багато, та не всім підходять активні дії, або за станом здоров’я, або ще з якихось причин. Тому на постійній основі займаються 12 дітей, але склад час від часу оновлюється. За два роки таку реабілітацію пройшли 25 дітей», — сказала тренерка.
Яна Манчик залишається в місті і разом з іншими спортсменами, тренерами і просто небайдужими людьми долучилася до благодійного проєкту «З Україною в серці».Каже, що теж хоче бути корисною у цей нелегкий для країни час.
«Гуманітарна допомога надходить з інших країн. Самі сортуємо, фасуємо. Збираємо невеликі кошики на родину, враховуючи кількість людей та дітей. Допомагаємо адресно тим, хто цього потребує: багатодітні сім’ї, ветерани, пенсіонери, сім’ї військових, які захищають зараз Україну. В основному харчові продукти, гігієнічні засоби, ліки», — розповіла жінка.
Зі слів Яни Манчик, вже допомогли понад 500 сім’ям з різних районів Миколаєва.
«Зокрема, і капітану жіночого футбольного клубу «НІКА» Уманець Вероніці. Вона мені допомагала проводити тренування з дітками у мирні часи, і зараз залишається в Миколаєві, адже родом з Нової Каховки, яка наразі окупована. Тож долучилася до нашої команди і теж займається волонтерством», — розповіла Яна Манчик.
Сама Вероніка каже, що рішення залишитися в Миколаєві було зваженим, так вирішила її сім’я.
«На початку повномасштабної війни тут було безпечніше, адже Нова Каховка була вже окупована ворожими військами. А ще я поважаю тренерку і готова з нею бути до кінця. І коли Яна Євгенівна долучилася до волонтерського проєкту «З Україною в серці», я вирішила теж допомагати. По-перше, я так відволікаюсь від тривожних думок, по-друге, розумію, що допомагаю тим, хто цього потребує», — сказала Вероніка.
За словами Яни Манчик, вона впевнена у тому, що тренування з адаптивного футболу поновляться після перемоги України.