15 вересня рідні та близькі військовослужбовців та цивільних українців, яких незаконно утримує країна-агресора, а також небайдужі городяни, зібралися вранці на своєму традиційному місці перехрестя Центрального проспекту та вулиці Мало-Морської.
З минулого року такі акції відбуваються по всій Україні. Для миколаївців ця акція має особливий колорит, адже за офіційними даними найбільше число із полонених українських воїнів становлять наші земляки.
Загалом в акції сьогодні взяло участь понад 150 осіб.Переважна кількість учасників беруть участь в акції постійно.
Наприклад, школярка Соня чекає з полону своєї двоюрідної сестри з 79 ОДШБр.А Діана з квітня 2022 року чекає з полону свого батька морського піхотинця.Маленький Марк чекає поверненич із полону старшого брата, морського піхотинця з 36 бригади.Учасники акції кажуть, що тортури, голод та смерть військовополонених, це ціна нашого ситого життя. Російський полон це не гарантія збереження життя, російський полон – гарантія смерті.
З 2022 року з полону було повернуто 178 закатованих тіл. З них 80 хлопців були підтвердженими Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.
Переважна більшість учасників акції висловлює своє здивування тим, що миколаївська влада ігнорує цю важливу тему і навіть не намагається вислухати активістів і показати свою солідарність із ними. У зв’язку з цим не виключено варіант, що локацію акції буде змінено. Активісти впевнені, що потрібно об’єднати зусилля суспільства, влади та міжнародної спільноти для звільнення з російських в’язниць військових та цивільних громадян України. Активісти планують і надалі виходити на подібні заходи, аби про їх рідних та близьких не забули.
Нагадуємо, якщо близька вам людина потрапила у полон або зникла безвісти, звертайтеся за допомогою до Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, що розташований у Миколаєві, вул. Нікольська, 37.
Телефон гарячої лінії – (0 800) 200-202 (лінія працює у робочі дні з 10.00 до 16.00).
Координаційний штаб із питань поводження із військовополоненими
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…