У Миколаєві тривають заходи присвячені Дню українського козацтва, який ми відзначили 1 жовтня.
Проект «Переосмислення культурно-історичної спадщини Миколаївщини у Козацьку добу: традиції козацького суднобудування та його вплив на розвиток регіону у ХV-ХVІІІ ст.» реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
5 жовтня у рамках цього проекту, у Миколаївському музеї суднобудування та флоту відбулася презентація теми “Традиції суднобудування козаків у ХV – XVIII століть. У заході взяли участь учні гімназії №56, а провела його завідувачка науково-експозиційної роботи музею Олена Пучинян .
Презентація викликала великий інтерес у учнів і практично всі місця у музейному залі були зайняті.
Ведуча познайомила учнів із деякими традиціями Київської Русі. Вони дізналися звідки походить козацький оселедець та низку інших цікавих фактів. Гості змогли побачити та потримати в руках справжню козацьку шаблю та мушкет.
З цікавістю були сприйняті й справжні козацькі люльки, котрі в давнину курили козаки.
І один дуже цікавий момент. Найбільшу кількість люльок археологи виявили в Миколаївській області і це повністю викриває міф кремля про так звану новоросію. Але головним сьогодні було козацьке суднобудування. Учні познайомилися з головним судном на той час – чайкою. Ведуча продемонструвала присутнім макет цього судна, яке було безпалубним. досягало завдовжки 22 метри і могло нести на борту гармати.
І ще один цікавий факт довідалися учасники заходу сьогодні. На 25 сторінці закордонного паспорта кожен громадянин України має зображення козацької чайки.
Дізналися багато цікавого і про різновиди козацьких суден: козацький струг, козацький баркас, козацький дубок, байдак. У ході розвитку козацького суднобудування у 17-18 століттях з’являється козацьке судно дуб.
Гостям вдалося побачити справжні залишки козацького корабля тих часів, знайдені в районі Кінбурна.
Але найбільший інтерес у молодого покоління викликав майстер-клас, на якому вони мали змогу виготовити козацьку чайку, методом аплікації.
Дуже важливо відзначити, що цей проєкт спрямований на переосмислення минулого, дослідження та популяризацію культурно-історичної спадщини Миколаївщини козацької доби як основи для розвінчання хибного уявлення про початок освоєння нашого краю лише після захоплення Північного Причорномор`я російською імперією, протистояння історико-ідеологічному інформаційному впливу, боротьбу з російською пропагандою щодо історичних зазіхань на українські землі, відродження національної свідомості, зміцнення історичної регіональної ідентичності. Можна не сумніватися, що ця презентація повністю розвінчує історичні міфи, які насаджувала російська пропаганда і є справжнім уроком патріотизму.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…