Презентація відбулась у п’ятницю, 26 листопада на *8 Причалі.
Інтерактивна соціальна ініціатива поєднала в собі виставку та онлайн-кампанію, де представлені 16 предметів, пов’язаних з реальними випадками домашнього насильства та створені 16 відеороликів за участю відомих особистостей, які озвучили реальні історії постраждалих від домашнього насильства.
У приміщенні також розмістили локації з інформаційними стендами та матеріалами. Біля них фахівці безкоштовно надають правові консультації щодо допомоги жертвам домашнього насильства.
Захід відвідали голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім, заступник міського голови Анатолій Петров, депутати обласної та міської ради, правоохоронці, юристи, представники служб соціального захисту населення, небайдужі миколаївці. Присутніх у відеозверненні привітала народна депутатка України Олена Мошенець.
«За останні 9 місяців до правохоронців надійшло понад 3 тисячі заяв про скоєння насильства. Понад 400 заяв отримав міський центр соціальних служб. Миколаїв розуміє важливість цієї проблеми та її небезпеку. Наше місто вже кілька років успішно співпрацює з Фондом Народонаселення ООН в Україні — UNFPA. У 2020 році Миколаїв став одним з 15 учасників програми «Міста, вільні від домашнього насильства». Наразі до відкриття готуємо декілька важливих спільних проєктів. Один з таких — центр для дітей, які постраждали від насильства, який працюватиме за моделлю «Барнахус». Цього року також запрацював центр денного перебуваня для жертв домашнього насильства. Велика робота проводиться соціальними працівниками, позитивні результати ми бачимо. Наша спільна мета — подолати насильство. І такі заходи є дуже важливими, адже привертають увагу суспільства на це негативне явище». — зазначив у коментарі Анатолій Петров.
Після вступної частини присутнім представили документальний фільм «Розірви коло»: шлях від насильства до свободи». Фільм зняли за підтримки Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) у межах реалізації проєкту EMBRACE з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству за підтримки уряду Великої Британії. У стрічці розповідають історії двох жінок різного віку, які пережили насильство та зуміли подолати його. Авторкою ідеї стала почесна амбасадорка UNFPA в Україні Марія Єфросиніна.
Виставка «Річ у тім» триватиме до 3 грудня. Вхід – безкоштовний.
Побачити її охочі зможуть у будні з 15:00 до 19:00, у вихідні – з 12:00 до 19:00.