Вторник, 28 мая, 2024
ГлавнаяАктуальноУ Миколаєві відкриється центр для дітей, які постраждали від насильства

У Миколаєві відкриється центр для дітей, які постраждали від насильства

Триває підготовка до відкриття спеціалізованого центру для допомоги дітям, які постраждали від насильства або стали свідками кримінальних злочинів, пов’язаних з насильством (за моделлю Барнахус).

22 жовтня в мерії під головуванням віце-мера Анатолія Петрова відбулося засідання робочої групи з реалізації пілотного проекту.

Нагадаємо, Миколаїв став другим містом в Україні, де вводять Барнахус. Ідея полягає в міждисциплінарності — для захисту прав працюють фахівці різних сфер, надаючи необхідну підтримку дитині, який став свідком або постраждав від насильства. Йдеться про психологічну, медичну, соціальну та юридичну підтримки.

Присутні обговорили організаційні особливості впровадження моделі, розглянули проблеми та шляхи їх вирішення.

Зараз Миколаїв уже готовий до пілотування: попередньо сформована мультидисциплінарна команда, відбувся ряд тренінгів по відпрацюванню механізмів проведення допиту дитини, яка постраждала від насильства. На етапі завершення технічне оснащення приміщень центру.

Директор Миколаївського міського центру соціальних служб Віра Гончарук розповіла про алгоритм роботи закладу.

«Поліція вносить дані про випадок насильства в єдиний реєстр досудових розслідувань і приймає рішення про проведення допиту дитини на базі Барнахуса. Після цього ми збираємо міждисциплінарну команду — під кожен випадок вона буде окремою — і погоджуємо дату проведення допиту. Попередньо всі питання слідчий обговорює з психологом. Саме психолог встановлює перший контакт з потерпілим. Допит фіксується на електронний носій, після нього підписується протокол, — зазначила Віра Гончарук. — У центрі є все необхідне для роботи з постраждалим. Окремо буде медичний кабінет, де лікар при необхідності буде мати можливість оглянути дитину ».

Орієнтовно центр запрацює вже в листопаді. На його базі постійно будуть перебувати два психолога і соціальний працівник.

Як зазначила Віра Гончарук, їх головне завдання — створити захищені і комфортні умови для потерпілого, сприяти правосуддю, дружньому до дитини, створювати максимально нетравматичну середу, в якій він зможе надати повну інформацію, необхідну для розслідування.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
87 %
2.6kmh
89 %
Пн
12 °
Вт
20 °
Ср
21 °
Чт
18 °
Пт
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь